Vështrime

Adriatik  Kelmendi

Adriatik Kelmendi

Fundi i iluzionit të vijës së kuqe

Pse politikanët kosovarë përfundimisht tash e mbas duhet ta mbyllin gojën dhe të mos na flasin për vijat e kuqe ndërmjet vete, por p...

Halil Matoshi

Halil Matoshi

Për gomarët dhe gomarllëqet

“Hajna të superligës dhe të ligës së dytë”, “hajna pulash” e hajna të të gjitha llojeve e formateve; “jugosllavë” e “...

Enver Robelli

Enver Robelli

Predikojnë pastërti, bashkëjetojnë me fëlliqësi

Në secilin Raport të Progresit burokratët e BE-së qortojnë “elitat vendëse në Ballkan” për korrupsion e krim. Por shpesh ...

Augustin Palokaj

Augustin Palokaj

Koalicioni sipas filozofisë së Nasradin Hoxhës apo sipas parimeve perëndimore

Në parim nuk është problem pse LDK-ja ka hyrë në koalicion me PDK-në. Problem është se kjo ka ndodhur pas shumë fjalëve të rënda...

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci
Galeria >

Mes Për Mes

Lajme

Kadaj-Bujupi: LDK-ja na tradhtoi neve dhe elektoratin e saj

Shefja e grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Donika Kadaj-Bujupi, e ka kritikuar mënyrën se si LDK-ja iku nga blloku për t’iu ...

Kosova s’po mund të identifikojë trupat e 200 personave

Eshtrat e mbi 200 personave tash e 15 vjet gjenden në morgun e Departamentit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë. Edhe pse dihet se eshtrat u takojnë personave që ...

LDK-ja do ta drejtojë dialogun me Serbinë sikurse PDK-ja

Lidhja Demokratike e Kosovës mund ta udhëheq dialogun me Serbinë pas koalicionit me PDK-në, por partisë së Isa Mustafës i duhet të heqë dorë edhe nga një ...

Kulturë

Çelet për herë të parë në Greqi Qendra Kulturore Shqiptare

Atë që nuk e bënë politikanët dhe shteti shqiptar për 24-vjet, e bënë shqiptarët! Plot 24 vjet premtime për një nga çështjet më të rëndësishme të ...

Sonte nga Tirana vjen në Prishtinë “Vanja, Sonja, Masha dhe të tjerë”

“Vanja, Sonja, Masha dhe të tjerë”, është një komedi që nga kritika rezulton si një nga pjesët më të zgjuara të komedive bashkëkohore. Bëhet fjalë për...

Ndahen çmimet në Albanian Film Week 2014

Festa e filmit shqiptar në Nju Jork ka marrë fund, kështu për të ndarë edhe çmimet për filmat më të mirë të këtij edicioni. “Albanian Film Week 2014” ka ...

Sport

Anthony në dyshim ndaj Oklahoma Cityt

Ylli i New York Knicks, Carmelo Anthony është në dyshim për ndeshjen kundër Oklahoma City Thunder, shkaku i një problemi në shpin...

Rodgers favorizon veten për shkarkim

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka pranuar se ai është favorit për tu shkarkuar nga posti shkaku i sezonit të dobët nëpër të cilin po kalon klubi...

Shaqiri uron përvjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka uruar 102 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, duke e postuar një fotografi të tij me flamurin kuqezi prapa...

Lëmsh

Nëna braktis gjashtë fëmijë për të shkuar në pushime

Një nënë ka lënë gjashtë fëmijët e saj në shtëpi, që të mund të shkonte në pushime me të dashurin e saj në Australi, ka dëgjuar sot një gjykatë e ...

Vrasja e 5 mijë lopëve si shenjë falënderimi ndaj Zotit

Më shumë se 250 mijë kafshë do të vriten derisa Nepali organizon festivalin fetar ku lopët, zogjtë dhe dhitë sakrifikohen si shenjë falënderimi ndaj një ...

Pas një shekulli arinjtë vizitojnë Chernobylin

Shkencëtarët kanë realizuar fotografitë e parë që besohet të jenë faktet e para se arinjtë e murrmë janë duke jetuar në Chernobyl të Ukrainës...

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

ec me kohën...