2014-04-24 06:33:38

Nuk pritet që këtë javë të krijohen rrethanat për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme, shkruan sot Koha Ditore...

Të gjitha lajmet

sport

Kosova merr pjesë në Kampionatin Botërore Ekipor të Pingpongut në Tokio - 2014-04-24 09:30:31

Tokio, 24 prill - Në kryeqytetin e Japonisë, në Tokio nga 28 prilli – 5 maj 2014, organizohet Kampionati Botërore Ekipor në Pingpong (ZEN-...

Shumë ekipe në garë për Xhemailin - 2014-04-24 08:49:04

Mesfushori shqiptar Blerim Xhemaili është njëri prej futbollistëve më të kërkuar në Serie A, shkruajnë të mërkurën mediumet italiane. Bë...

Majlinda sot kërkon të artën - 2014-04-24 08:37:24

Majlinda Kelmendi sot ka rastin që medaljes së artë botërore t’ia shtojë edhe atë evropiane. Ajo llogaritet favoritja kryesore në kategorin...

United mposht Chelsean për Shawin - 2014-04-23 21:38:55

Mbretërit në rrugë për kurorë - 2014-04-23 21:32:36

Vështrime

Enver Robelli

Një gjykatë për të mirën e Kosovës

Themelimi i Gjykatës Speciale u jep fund spekulimeve për krime të llahtarshme nga ana e kryengritësve shqiptarë të Kosovës. Kundër ...

Augustin Palokaj

Epilogu i dialogut: Serbia duke dhënë minimumin mori maksimumin

Në Bruksel të gjithë e pranojnë se Serbia, falë dialogut me Kosovën, mori statusin e kandidatit për në BE, nisi negociatat e anëtar...

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci

Galeria >

Jeton Mikullovci

kulturë

Isler: Xhamia e Sinan Pashës dëshmon vëllazërinë kosovaro-turke - 2014-04-24 08:45:54

Zëvendëskryeministri i Turqisë, Emrulah Isler, në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, të mërkurën në Prizren ka përuruar përfundimin e...

100 mijë euro mbështetje për librin dhe revistat letrare - 2014-04-23 18:45:57

Në Ditën Botërore të Librit dhe të së Drejtës së Autorit, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi ka nënshkruar sot tre ...

Për neKontaktiVerzioni mobil

©2014 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Lexoni Kushtet e përdorimit

038 249 105 info@koha.net Sheshi Nëna Terezë pn, Prishtinë. Zhvilluar nga