Gjykata i cakton 30 ditë paraburgim Kurtit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka pranuar kërkesën e prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë-paraburgim për të pandehurin Albin Kurti prej 30 ditësh llogaritur nga dita e ndalimit, p...

Vështrime

Adriatik Kelmendi

Adriatik Kelmendi

Politikëbërja nga konteksti i mëhallëve kthen Serbinë në Kosovë

Diplomatët perëndimorë druajnë se marrja nën kontroll e hapësirës ajrore kosovare nga Beogradi mund të pranohet lehtësisht nga BE-...

Halil Matoshi

Halil Matoshi

Pushteti është grotesk – opozita po e komprometon kauzën e vet!

Në sfondin e përplasjes pushtet-opozitë, duket se po rikthehet ideja e neglizhimit të themelimit të Gjykatës Speciale, përkatësisht...

Enver Robelli

Enver Robelli

Eichmanni serb në Prishtinë

Lubisha Dikoviqi është gjeneral i Armatës së Republikës së Serbisë. Por për shqiptarët ai është një lloj Adolf Eichmanni serb, q...

 • Nr. fl.ngaStatusi
 • 4U5714HannoverARRIVED 20:52
 • TK1017Istanbul - AtaturkESTIMATED
 • WK402ZurichESTIMATED
 • 4T2352ZurichESTIMATED
 • EZS1187BASEL - MULHOUSEESTIMATED
 • Nr. fl.përStatusi
 • 4U5715HannoverTAKE OFF 21:58
 • DY1909OsloTAKE OFF 20:06
 • TK1020Istanbul - AtaturkTAKE OFF 21:13
 • JP114FrankfurtSCHEDULED 06:15
 • TK1018Istanbul - AtaturkESTIMATED
Prishtina International Airport Adem Jashari / Limak Kosovo

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci
Galeria >

Mes Për Mes

Lajme

Kurti largohet nga Gjykata Themelore larg mediave

Albin Kurti, të cilit para pak çastesh iu caktua masa e paraburgimit prej 30 ditësh, sapo është larguar nga salla e Gjykatës Themelore te Pallati i Drejtësis...

Gjykata i cakton 30 ditë paraburgim Kurtit

Gjykata Themelore në Prishtinë ka pranuar kërkesën e prokurorisë për caktimin e masës së sigurisë-paraburgim për të pandehurin Albin Kurti prej 30 ditësh ...

Kulturë

Rrugëtimi kuqezi me këngë të vjetra shqipe i Edona Reshitajt

Në festën e 28 Nëntorit të vitit 1999 si nxënëse e shkollës së mesme, kishte interpretuar për herë të parë vargjet: “Për ty e thura një këngë, o nanë e...

Simbolika e shumëfishtë e “Ditës së shqiptarëve”

Tre policë me jelekë antiplumb me flamurin e Kosovës në krah flasin lirshëm në qoshen jashtë oborrit të Qeverisë në sheshin “Gjergj Kastrioti - Skënderbeu...

Sport

Milani superior ndaj Sampdorias

City i rikthehet fitores

MSN-ja i jep fitoren Barcelonës

Neymar: Dua të vazhdoj kontratën me Barcelonën

Ylli brazilian, Neymar ka insistuar se dëshiron të vazhdojë kontratën me Barcelonës, përkundër që nuk arriti një marrëveshje në bisedimet e herës së fundit ...

Leicesteri e Unitedi ndajnë pikët

Skuadra e Louis van Gaalit nuk ka arritur më shumë se një pikë si mysafir i Leicesterit, i cili është duke kaluar në një formë të jashtëzakonshme në Premier ...

Lëmsh

Kaloi 16 vjet në burg për shkak të tatuazhit të njëjtë me kriminelin

Një burrë ka kaluar 16 vjet në burg, pasi kishte tatuazhin e njëjtë si përdhunuesi serik...

Ambasada e Rusisë tallet me Turqinë [foto]

Gjatë kësaj jave tensionet ndërmjet Rusisë dhe Turqisë janë rritur pas rrëzimit të aeroplanit rus nga ana e Turqisë në kufirin turko-sirian...

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

ec me kohën...