Vështrime

Elmaz Isufi

Elmaz Isufi

Shkëlqimi i humbur i “Trepçës”

Mitrovicën për të parën herë e kam vizituar në fund të viteve 80, si gjimnazist. Mbaj mend që pasi kaluam urën mbi Ibër dhe bëm...

Sibel Halimi

Sibel Halimi

Humanizmi si religjion

Botës po i mungon kohezioni në relacion me bashkëjetesën dhe me diversitetin. Është humbur tërësisht sensi në avokimin për një ...

Jakup Krasniqi

Jakup Krasniqi

Protesta si rregullator i demokracisë

Në vendet e tranzicionit, apo te demokracive të brishta, ku mentaliteti i së shkuarës zë të rikthehet për të dëmtuar demokracinë e...

Adriatik  Kelmendi

Adriatik Kelmendi

Albin Kurti, një shkuarje për t’u kthyer

Visar Ymerit do t’i mbetet si sfidë kryesore rritja e përkrahjes së subjektit në elektoratin kosovar, si dhe përmirësimi i marrëdh...

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci
Galeria >

Mes Për Mes

Lajme

Pacolli: Mustafa unik në botë se sa shpejt ka krijuar pakënaqësi popullore

Për kryetarin e AKR-së, Behgjet Pacolli, kryeministri aktual i Kosovës, Isa Mustafa, mbase është unik në botë se sa shpejt ka arritur të krijojë pakënaqësi ...

Ky është profili i Alexis Tsipras, fituesi i zgjedhjeve në Greqi

Politikani i majtë grek, Alexis Tsipras shihet si mjeshtër i politikës realiste. Ai është karizmatik, i drejtpërdrejtë dhe miqësor në takime. Po çfarë dë...

Nxënësit refuzojnë transportuesin e ri për në shkollë të caktuar nga Komuna [video]

Bajram Krasniqi ka dhjetë vjet që përkujdeset për transportin e nxënësve nga fshati Gllanicë për në shkollën fillore “Dy dëshmorët” në Dobrajë të Madhe...

Kulturë

Stambolli nikoqir i shfaqjes teatrore “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”

Teatri i Qytetit në Stamboll do të jetë nikoqir i shfaqjes “Gjenerali i ushtrisë së vdekur”, të cilën Jeton Neziraj e ka dramatizuar mbi veprën e njohur të ...

Hulumtuesja e botës së pafundme të vallëzimit

Riselda Sejdija do t’i vinte vetes një pikësynim: të krijonte diçka që nuk është bërë më parë. Dy monografi të vallëzimit modern, dy për folklorin ...

Konservuesi që shpëton eksponatet e drurit

Fadil Krasniqit i duhen nervat e dynjasë. E ka për detyrë të mbyllë qindra vrima që i kanë hapur larvat në një tundës mekanik, ku nga qumështi është pë...

Sport

Nani: Unitedi më do akoma

Anësori i Manchester Unitedit, Luis Nani, thotë se klubi do që ai të mbetet te “Djajtë e kuq” pavarësisht se këtë sezon është i huazuar te Sporting Lisbona...

Arsenali kalon tutje në FA Cup

Arsenali ka mposhtur Brightonin me rezultat 3 me 2 për të kaluar tutje në raundin e pestë të FA Cupës...

Allegri i mahnitur me paraqitjen e Pogbas

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka lavdëruar Paul Pogban për paraqitjen e tij në fitoren 2 me 0 ndaj Chievos...

Lëmsh

“Personi” mbi billboard tmerron udhëtarët

Një manekin i vendosur në krye të një billboardi shkaktoi një seri të thirrjeve emergjente nga shoferët e shqetësuar, të cilët besuan se ai “person” do të ...

Rrepka me formën më të çuditshme [foto]

Ta hamë apo t’ia veshim një palë këpuc...

Si të thoni “përshëndetje” në gjuhën e shimpanzeve [video]

Herën tjetër kur të shkoni në një kopsht zoologjik, mos rrini kot si një vizitor i zakonshëm, por shkoni dhe prezantohuni me njërin nga primatët e kopshtit duke ...

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

ec me kohën...