2014-04-20 20:37:15

Në Kijevë të Malishevës, komunen ku “Nisma…” e Fatmir Limajt i ka fituar zgjedhjet lokale, kryeministri Hashim Thaçi ka bërë sot inaugurimin e Fabrikës së djathit të dhisë. Ai nuk ka ...

Të gjitha lajmet

sport

Ndërron jetë boksieri që vuajti 19 vjet burg padrejtësisht - 2014-04-20 22:55:46

Ish-boksieri amerikan Rubin "Hurricane" Carter, dënimi i të cilit me burg kishte krijuar protestë ndërkombëtare, ndërroi jetë të dielën në ...

Barça kalon Realin - 2014-04-20 22:52:02

Pas humbjes nga Real Madridi në finalen e Kupës së Mbretit, Barcelona është rikthyer me fitore ndaj Athletic Bilbaos. Rezultati përfundimtar i ...

Dallku zverdhet në disfatën e Vorsklas - 2014-04-20 22:21:19

Mbrojtësi kosovar Armend Dallku ka qenë titullar dhe ka luajtur tërë ndeshjen në humbjen që skuadra e tij Vorskla e pësoi të dielën në udhë...

Evertoni ndjek Arsenalin - 2014-04-20 19:01:23

Rodgers lavdëron Sterlingun - 2014-04-20 17:01:28

Vështrime

Brikenda Rexhepi

Frontet e trashëgimisë

Shikimi nga e ardhmja dhe Bashkimi Evropian, me çka mburren udhëheqësit institucionalë të Kosovës, nuk është shpëtimi i kosovarëve...

Adriatik Kelmendi

Mafia e sigurimeve dhe izolimi i Kosovës

Kosova është peng i mafisë së kompanive të sigurimeve. Byroja Nacionale e Sigurimeve e Kosovës udhëhiqet nga persona që kanë ...

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci

Galeria >

Jeton Mikullovci

kulturë

Hollywoodi prodhon çdo vit 16 filma me temë të fesë - 2014-04-20 22:10:00

Është cilësuar “historia më e madhe e kohërave”, prandaj nuk është për t’u çuditur, që për më tepër se një shekull Hollywoodi i ...

Përditshmëri dhe skena filmash brenda letrës së tualetit - 2014-04-20 17:02:57

Çdo gjë rreth saj, qoftë edhe një shëtitje në park, do t’i shërbente si inspirim. Veprat e saj mbase në dukje janë të thjeshta deri në ...

Për neKontaktiVerzioni mobil

©2014 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Lexoni Kushtet e përdorimit

038 249 105 info@koha.net Sheshi Nëna Terezë pn, Prishtinë. Zhvilluar nga