Vështrime

Adriatik  Kelmendi

Adriatik Kelmendi

Fundi i iluzionit të vijës së kuqe

Pse politikanët kosovarë përfundimisht tash e mbas duhet ta mbyllin gojën dhe të mos na flasin për vijat e kuqe ndërmjet vete, por p...

Halil Matoshi

Halil Matoshi

Për gomarët dhe gomarllëqet

“Hajna të superligës dhe të ligës së dytë”, “hajna pulash” e hajna të të gjitha llojeve e formateve; “jugosllavë” e “...

Enver Robelli

Enver Robelli

Predikojnë pastërti, bashkëjetojnë me fëlliqësi

Në secilin Raport të Progresit burokratët e BE-së qortojnë “elitat vendëse në Ballkan” për korrupsion e krim. Por shpesh ...

Augustin Palokaj

Augustin Palokaj

Koalicioni sipas filozofisë së Nasradin Hoxhës apo sipas parimeve perëndimore

Në parim nuk është problem pse LDK-ja ka hyrë në koalicion me PDK-në. Problem është se kjo ka ndodhur pas shumë fjalëve të rënda...

Karikatura e ditës

Jeton Mikullovci
Galeria >

Mes Për Mes

Lajme

"Srpska" prej një viti refuzon pjesëmarrjen në komitetet obliguese

Këshilltarët e opozitës serbe të listës “Srpska” në Kuvendin e Shtërpcës, prej një viti, refuzojnë pjesëmarrjen në 2 komitetet obligueseve të kësaj ...

Krasniqit nuk i pëlqen që Fajon nuk përmendi Kosovën në deklaratën e saj

Ish kreu i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka reaguar ndaj deklaratës së deputetes së Parlamentit Evropian, Tanja Fajon, e cila një ditë më parë ka vlerë...

Malisheva s’e do Gjakovën, do që të kthehet nën Prizrenin

KK i Malishevës me një vonesë prej afro 2 vjetësh e ka trajtuar kalimin e shumicës së institucioneve komunale, nga rajoni i Prizrenit nën rajonin e Gjakovës, ...

Kulturë

Mjeshtri i sharkisë

Dymbëdhjetë orë nuk iu kishin mjaftuar Dervish Shaqës dhe të birit Shpendit të çmallen me njëri-tjetrin...

Çelet për herë të parë në Greqi Qendra Kulturore Shqiptare

Atë që nuk e bënë politikanët dhe shteti shqiptar për 24-vjet, e bënë shqiptarët! Plot 24 vjet premtime për një nga çështjet më të rëndësishme të ...

Sonte nga Tirana vjen në Prishtinë “Vanja, Sonja, Masha dhe të tjerë”

“Vanja, Sonja, Masha dhe të tjerë”, është një komedi që nga kritika rezulton si një nga pjesët më të zgjuara të komedive bashkëkohore. Bëhet fjalë për...

Sport

Mourinho mohon se Messi do të kalojë te Chelsea

Jose Mourinho, menaxher i Chelseas, ka hedhur poshtë çdo mundësi të transferimit të Lionel Messit në ‘Stamford Bridge...

Anthony në dyshim ndaj Oklahoma Cityt

Ylli i New York Knicks, Carmelo Anthony është në dyshim për ndeshjen kundër Oklahoma City Thunder, shkaku i një problemi në shpin...

Rodgers favorizon veten për shkarkim

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka pranuar se ai është favorit për tu shkarkuar nga posti shkaku i sezonit të dobët nëpër të cilin po kalon klubi...

Lëmsh

Sulmon pensionistin, lidhet i zhveshur për 20 minuta në shesh [foto]

Hajni që ka tentuar të plaçkitë me thikë një pensionist, është lidhur nga koka e deri tek këmbët, i zhveshur, në një shtyllë elektrike në mes të qytetit...

Nëna braktis gjashtë fëmijë për të shkuar në pushime

Një nënë ka lënë gjashtë fëmijët e saj në shtëpi, që të mund të shkonte në pushime me të dashurin e saj në Australi, ka dëgjuar sot një gjykatë e ...

Vrasja e 5 mijë lopëve si shenjë falënderimi ndaj Zotit

Më shumë se 250 mijë kafshë do të vriten derisa Nepali organizon festivalin fetar ku lopët, zogjtë dhe dhitë sakrifikohen si shenjë falënderimi ndaj një ...

038 249 105     info@koha.net    Sheshi Nënë Tereza pn, Prishtinë

Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin.

ec me kohën...