Shpenzime të çmendura të familjes Berlusconi

Publikuar: 25.03.2012 - 18:40

Milano, 25 mars - Familja e ish-kryeministrit italian Silvio Berlusconi bėn shpenzime tė ēmendura! Lajmin  e bėn tė ditur gazeta ‘Libero’, qė drejton gishtin drejt shpenzimeve marramendėse tė fėmijėve tė Silvio Berlusconit.

Eleonora, Barbara dhe Luigi kanė nevojė pėr 5 milionė dollarė secili pėr shpenzime tė zakonshme ēdo vit. Falė kėsaj zgjedhjeje kapitali neto i Berlusconėve po ngushtohet, pavarėsisht se ata ruajnė pllaka floriri nė shtėpi.

“Fėmijėt e Berlusconit kanė shpenzuar deri tani 231.8 milionė euro, nė krahasim me 259.7 tė njė viti mė parė”, shkruan gazeta.

Fitimet e Berlusconit nga reklamat nė Mediaset janė ulur me 8.1% krahasuar me njė vit mė parė. Edhe pse tė ardhurat reduktohen, llogaritė bankare tė familjes Berlusconi numėrojnė miliarda euro, prandaj edhe tė tre fėmijėt e tij nuk shqetėsohen!, transmeton portali Lajmeshqip.

Edhe po tė largohen nga kompania e babait tė tyre, ato kanė tė siguruar nė xhepin e tyre nga 71 milionė dollarė secili, pa llogaritur qė babai i tyre u shpall nė 2011-ėn burri mė i pasur nė Itali.

POTERA26.03.2012/15:29

PSE JO KUR IA LEJON SISTEMI?