Shkolla ndalon përqafimet ndërmjet nxënësve

Publikuar: 25.03.2012 - 17:37

Aberdin Township, 25 mars – Nė njė shkollė tė mesme tė ulėt nė New Jersey, nxėnėsve u ndalohet tė pėrqafohen mes vete.

Ndalesėn e ka aplikuar drejtori i kėsaj shkolle, duke iu kumtuar nxėnėsve se ndalohet pėrqafimi pas “disa rasteve tė interaksioneve tė papėrshtatshme fizike”.

Mbikėqyrėsi i shkollės i tha agjencisė sė lajmeve AP se mėsimi i aplikimi tė komunikimit tė pėrshtatshėm ėshtė obligim shkollor dhe vendimin e drejtorit e vlerėsoi si njė vendim tė duhur.

Ai shtoi se me gjithė kėtė ndalesė, nxėnėsit qė do tė pėrqafohen mes vete nuk do tė suspendohen nga shkolla.

Shkolla e mesme e ultė amerikane pėrfshin nxėnės tė shkollave tė gjashta, shtat dhe tė teta tė shollės fillore, pėrkatėsisht nxėnės tė moshave ndėrmjet 11-14 vjeē.