Më 21 dhjetor 2012 nis fundi i botës

Publikuar: 15.03.2012 - 10:19

Njė fjalim prej afro dhjetė minutash, me fokus, kėtė datė: 21/12/2012. Datė qė po pėrflitet ca si tepėr kohėt e fundit, se do tė jetė fundi i botės ose do tė nisė ai qė po njihet si treditėshi i frikshėm me errėsirė totale qė do tė ēonte Tokėn nė njė dimension tė ri dhe fundin e kėsaj bote qė jetojmė aktualisht.

E njohur si princesha e Japonisė, Kaoru Nakamaru ėshtė vajza e Tatsukichirou Horiwaka qė pretendohet se ėshtė vajzė e paligjshme e perandorit Meiji, por kjo nuk ėshtė konfirmuar kurrė zyrtarisht).

Princesha Nakamaru, siē transmeton NOA shkrimet e medieve , thotė se ajo ėshtė nė komunikim direkt me qenie jashtė kėsaj bote dhe brenda saj (Hollow Earth). Princesha thotė se kjo erdhi vetėm pas hapjes sė syrit tė saj tė tretė.

Janė pikėrisht kėto qenie qė ajo thotė se komunikojnė me tė, tė cilėt edhe i kanė transmetuar lajmin se ēfarė do tė ndodhė mė 21/12/2012.

E njohur si njėra prej figurave mė tė mėdha me reputacion tė fuqishėm, si nė botė po dhe nė klasėn politike tė Japonisė, princesha flet pėr njė situatė befasuese nė tė cilėn do tė gjendet sė shpejti mbarė njerėzimi.

Gjatė kėtyre tre ditėve, sipas princeshės do tė ketė turbullira tė papara ndonjėherė mbi toke ku do tė lėshohen te gjitha forcat negative me pasoja tė rėnda pėr popullsinė e mbarė botės.

Nga praktika e meditimit mbi hapjen e chakrave, ata qė janė pėrpjekur te arrijnė hapjen e syrit te trete tregojnė pėr eksperiencėn e tyre qe realizohet nga eliminimi i plote i dritės per tre dite rresht, kohė gjatė tė cilės stimulohet fuqishėm gjėndra pienale, gjė qė shkakton halucinacione dhe njeriu kalon ne nje gjendje transi duke humbet aftėsinė e shikimit tė dritės nė spektrin normal me te cilin jemi mėsuar dhe fillon te perceptoje dritėn astrale (njėsore).

Nakamaru thotė edhe nė mesazhin publik se kryetarėt e shteteve mė tė mėdha i kanė kėto informacione dhe bėn apel qė ata tė dalin dhe tė publikojnė ato ēka dijnė. Kurse shton se Rendin e Ri Botėror qė pritet tė vihet pas 21 dhjetorit, e kanė tė qartė liderė tė shteteve dhe madje njohin edhe konsekuencat e mėpasme.

Kurse thekson: Tri ditėt e errėsirės, do tė jenė tri ditėt e Dritės tė kėsaj bote, ditėt e vetme ku do tė duket e vėrteta!

Imponimi i njė errėsire totale per te arritur hapjen masive te syrit te trete qė reflekton ndėrgjegjen dhe arrin kalimin nė njė gjendje mė tė lartė, nė raport me dimensionet qe jemi mesuar.

Fundi i botės nė 2012? Ja argumentet qė jep NASA

Kjo princeshė, ka kontakte dhe takime intensive me personalitete botėrore dhe me figurat mė me influencė nė botė, nė mesin e tyre ish-Presidenti i Shteteve tė Bashkuara, Ronald Regan, ish- Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak, Mbreti Hussein i Jordanisė, kryeministri Gandi dhe shumė mė tepėr.

Mediat amerikane raportojnė se nė kėto 20 vitet e fundit, princesha ėshtė pritur dhe ka takuar mė shumė se 200 figura botėrore, mes tyre, kryetarė shtetesh dhe mbretėrish dhe liderė tė shumė institucioneve dhe aktiviteteve gjigante.

Frika nga 21.12.2012, ndėrtohet bunker gjigant, 5 mijė tė parėt i blejnė, ja ndertimi

Newsweek e ka konsideruar znj Nakamaru personi nr.1 nė botė, ndėrsa "Washington Post” e vlerėsoi si "njė person bashkėkohor, i shquar pėr ndjeshmėri ndėrkombėtare dhe qė e bėn atė njė aset tė paēmuar nė skenėn botėrore”.

Nė vitin 1973, Mbreti Hussein i Jordanisė, nė njohje tė kontributit tė saj pėr paqen nė botė nėpėrmjet diplomacisė personale, i dha asaj dekoratėn mė tė lartė, atė tė Pavarėsisė.

Prej vitit 1974, Znj Nakamaru ka qenė anėtare e kėshillit tė Ministrisė japoneze tė Industrisė (MITI), dhe nga viti 1980, edhe kėshilltare nė Ministrinė e Jashtme.

Nga dhjetori 1984, njė program i pėrjavshėm me titull “Pas Diellit” nisi transmetimet nė SHBA duke u shfaqur ēdo tė diel nė PBS (Public Broadcasting System (Sistemi Publik i Transmetimit), njė rrjet nacional televiziv me lidhje me mbi 300 TV dhe rrjete TV mbarėkombėtare.

Mė 23 maj, 1989, mbajti Simpoziumin e parė Ndėrkombėtare pėr Paqe Botėrore nė Nju Jork dhe organizoi njė konferencė shtypi nė Kombet e Bashkuara ku morėn pjesė pėrfaqėsues nga 100 vende tė botės.

Nė vitin 1991, promovoi Simpoziumin Ndėrkombėtar, si pjesė e Total Life Movement Worldwide.

Nė vitin 1993, filloi njė lėvizje pėr rilindjen e njeriut bazuar nė "Mėnyrėn e Jetės". Kjo quhet, Lėvizja “Total Life".

Nė vitin 1994, filloi organizimin e "Pas Diellit", njė organizatė mbarėbotėrore me emrin “Following The Sun Association Worldwide”.

Nė vitin 1996, mori ftesė pėr tė vizituar Republikėn Demokratike Popullore tė Koresė (Koreja e Veriut) ku pėr njė muaj, ishte mysafire e shtetit.

Nė prill 1997, si pasojė e publikimit tė librit "Struktura e fuqisė globale tė 'nėntokės' dhe rrjedha e njerėzimit", fillon tė bėjė lektoren nė tė gjithė Japoninė.

Nė shkurt 1998, viziton Irakun nėn shoqėrimin e Shtatmadhorisė sė ushtrisė amerikane dhe ndjek nga afėr bombardimin ajror tė Irakut.

Nė mars tė vitit 1998, merr nė mėnyrė tė njėkohshme ftesa si mysafire speciale e shtetit nga qeveritė e Koresė sė Jugut dhe Koresė sė Veriut

miri20.12.2012/21:35

UNE NUK I KUPTOJ KETO THASHETHEM KAQ TE PA LOGJIKSHME SEPSE ME 21DHJETOR 2012 ESHTE NJE GENJESHTER SHUME E MADHE SE VETE ZOTI I DI KETE GJE SHUME KEQ KEQ QE PERZIHEN NE PUNE TE ZOTIT

xhabir piraj19.12.2012/00:53

njerez te Allahut qfaredo feje qe keni mos spekuloni mos cekni data per kjametin ate e jep Zoti dhe ne jemi te tij.Ju lus me fantazma e cirkuse mos u merrni asegje nuk do te ndodh me ane te shkences por ndodh kur Allahu.

Fundi i BotÃs13.12.2012/21:16

mos i dĆgjoni se nuk do tĆ ndodhĆ gjĆ

arlinda berisha13.12.2012/15:43

nuk po muj me besu qe po besoni ne nje gje te ketill po kto jan veq genjeshtra genjeshtra masi po e din ata qe do behet termet a ka fol aj njeri me zotin qe pe ditka a

Arlind13.12.2012/15:10

fundi i botes nuk ka me u bër vetëm 3 dit dhe 3 net ka për të qen terr

hajdin hetemi12.12.2012/19:00

tona kto jon rrena veq po shpifin njerezit palidhje.

genti.tahiri@info.al12.12.2012/09:53

fundi i botes eshte dita e kiametit. Allahu i ka dhene shenjat ne kuran. Ne nuk duhet te genjehemi pas ketyre shpifjeve qe i bejne per fame apo per para. Allahu thot ne kuan" sado qe njeriu mundohet te zbuloi fshehtesite e qiejve dhe te tokes nuk do te ja arrije pasi nuk e kemi pajisur me intelektin e duhur"."Cdo kush qe shpif ndaj zotit dhe krijimit te tij do te hidhet ne zjarrin e xhehenemit! Allahu na ruajt. Kujdesni me ate cka thoni sepse po thoni dicka qe eshte kunder argumenteve te zotit. Ate qe shejtani e ka humbur e ka humbur, ju mos ndicni mesimet e tij. Fallxhoret,magjistaret,zullumqaret,etj... kane nje perfundim te tmerrshem ne boten tjeter. Allahu na ruajt. eselamu alejkum

fabi11.12.2012/17:11

pfffffffff iia fusin kot fareeeeeee

lule basha11.12.2012/16:42

spodi qametha veq allahu xh. hu e dinkur esht tita e kiametit .po qysh jemi bo lajk se dojm njeni tjetrin ka humb respekti ndaj prinderve.

nina11.12.2012/13:11

ska fund

romeo11.12.2012/10:19

boll me budallalliqe o njerez boll
asgje ska per te ndodhur..

amar11.12.2012/09:48

pare se me u ba kijameti jan disa shenja e shenjat e mdhaja siq njihen ne islam nuk kan ardhe akoma keshtu qe mos keni frik insha Allah

lek lleshaj 11.12.2012/05:46

Fund te botes nuk dote ket,po keto katstrofa dote ndodhin,une nuk ju besoj ketyre trullimev,qe njerzi e para shikojn fundin e botes , nuk jemi ne te lindur per keto gjera per me dit veq ZOTI e din e qka vjen prej ZOTIT mir se vjen se jetoj me frymen e tina ,jetoni jeten

musa11.12.2012/02:56

O ti naim krasniqi masi ti koke hoxh e pe dishe qe dt 21 12 2012 dot jet fundi botes, aka mundesi me sqaru ne mnyr mat gjersishme ket thenjen tende aki naj fakt apo naj argument per ket qe thua kur thuhet nje gje e till duhet me pas naj fakt apo argument tmadh per me tha po dot jet fundi kalo mir hoxh

oljana hidri10.12.2012/20:19

21 dhjetori e fundi i botes eshte nje genjeshter e madhe dhe esht nje panik per njerezimin.kjo bot e ka nje fund po askush nuk e di vetm ai qe na ka krijuar.e besoj qe do ket nje fund te njerezve po jo te tokes dhe vetem disa do shpetojn.

Sahiti10.12.2012/12:39

Nuk osht Kijameti o njerz por nje cikel Universal nje ndyshim ne univers edhe ne Tok fal ksaj Toka do te erresohet per 3 dit..... ka shum sheja te shkatrrimit te botes..nr1 osht Protestat edhe luftat nmbar boten sidmos tek Muslimanet...Allahu na udhzoft edhe na drejtoft ka rruga e mire nga rruga e tij Allahu Ekber

musa10.12.2012/02:28

Vetem Zoti e din ket dit se kur kaa me ndodh kijameti nese kur eka shkru Zoti me ndodh dot ndodh ne past shkru i madhi Allllah me ndodh nkit dat dot ndodh nese seka shkru sdot ndodh

adi vlora09.12.2012/20:23

ca po flet o cupe

naim krasniqi09.12.2012/18:51

une jam hoxhe...me dhimbje e them ket motra vllezer po ka.me qen tmerri botes me 21 dhjetor 2012.

perparim08.12.2012/18:02

keta se din kerkush veq te madhit allah qa e ka shkru ai

riola dauti 08.12.2012/14:51

nje genjeshter e madhe per fundin e botes bee ju pe dini per fundin e botes kerkush nuk mund ta di fundin e botes por veq Allahu xheleshanhu i cili din gjithqka dhe ju lutem mos hudheni kesi genjeshtra palidhje princessa e japonis po ma din mua fundin e botes kur esht turp esht per ju mi frikesuar te gjith femijet e botes a e mendoni ju ket sen me keto genjeshtra te medha

tushaa tkm07.12.2012/14:03

marre bre me ju ni kush "fundi i botes" se fundin e botes e din veq allahu e le mo japonezettt ai i cili nuk i beson allahut i beson ketij lajmi banal

Adnan06.12.2012/23:14

Parameno edhe daten e kan caktu sipas deshires ZOTI ASHT I MADH ALLAHU EGBER WETEM ZOTI E DIN ZOTI ESHTE 1

edita03.12.2012/08:47

Nuk e besoj dhe kurr skom me besue ju njerz qi e shikoni kete faqe mos u besoni se ata nuk ee din perveq ALLAHUTI icili na rriti atij ja dham besen dhe per te do te vdesim

korali21.11.2012/18:56

Une nuk e besoj qi kjameti do te dodh me kite dat se kush e ka lexu KURANIN e dine mire qka shkrun edhe tjetra oshte se thuhet se pa u zhduk delet edhe blet nuk ndodh kjamet edhe as nje njeri ne bot nuk e din se kure ka me ndodh kjameti per veq ALLLLAHUT

arbnor thaqi 01.04.2012/13:55

kush ju beson juve japonezve nje her nuk dini si ta mbroni veten e te parshikoni rrini aty ku jeni dhe mos rreni dhe mos folni shum

dizi21.03.2012/14:32

vetum allahu gjeleshanuhu e din po mos u mirrni me fjal te huja po punoni mir mos bani keq askujt kurr nuk vjen kjameti K L M Tung

nick20.03.2012/06:38

o kjo sataniste po paralajmron per ardhjen e rendit te ri botrorNEW WORLD ORDER

loti12319.03.2012/15:06

sipas mendimit tim agimi dhe samir ismaili kane te drejt

Alban17.03.2012/18:07

dikush ka me ja qellu ghahgahgag

agimi 17.03.2012/16:22

o punoni o njerz se veq allahu edin po qfar fundi i botes
nga Kurani thuhet
se 40 vite par kiameti nuk qel as nje lule as nje pem askund ne bot dhe nuk do te ket uj gje qe sod nuk jan kto paralajmerime punoni mas merri me gjera te kota

samir Ismaili17.03.2012/06:48

Ka gjasa qe Japonia do te zhduket nen uje
se Zoti nuk i duron gjithmon kta njerz qe
fare nuk e besojn Zotin,por fundi i botes
bahet kur allahu e ben emer, njerzit nuk mujn me dite diten e kijametit.

Musa Gjakov16.03.2012/01:33

nuk ka nevoj per kijamet, njeriu eshte i aft edhe pa fuqi mbinatyrore ta shkatrroj boten, me kto arm berthamore qe tash nuk kan as ku shkatrrojn, Puetja eshte si do te shkatrrohen kto arm

ragipiiiiii15.03.2012/22:54

Nuk eshte per te quditur se fundi i botes po vije!Esht afruar aq afer saqe mund te ndodh keto vit por jo saktesisht si thote kjo.jan disa te dhena shkencore qe e vertetojn kete dhe e argumentojn!ta marrim shembull vershimet qe po bohen ujrat e embel po derdhen ne dete kripshmeria e detit gjithnje e me shum po pakohet kshtu qe nje te ardhme mungesa e kripes nuk do te muj ti rezistoj dimrave niveli ujit do te shtohet.Pra do te hasemi me nje koh te veshtir qe veshtir do i perballojm etj

Rahman Rama15.03.2012/22:31

Askush perveq Allahut nuk mund ta din fundin e kesaj bote, diten e Kijametit! Ajo dit eshte duke u afruar,sikurse eshte duke iu afruar vdekja cdo njeriut! Por kur do te ndodh Kijameti,askush nuk e din dhe skemi nevoj ta lodhim koken per kete!

liridon daka15.03.2012/21:24

VETEM ALLAHU E DI JO NJERZIMI

enver gashi15.03.2012/21:16

ju lumte vllezer a eshte kjo nje njeri i qmendur po si mundet njeriu te di fundin e botes kur nuk e ka kriju vete. ate shkatrrim e din vetem krijusi i gjithsis e asaj qe e shohini dhe asaj qe ne shohim pra eshte .ALLAHU.xh.sh.

Naim Bislimi15.03.2012/19:40

Askush nuk e din pos krijuesit te gjithsis allahut 1,ka shum gjera qe do te leshohen para fundit te botes kto jan palla ... e genjeshtra Allahu akber.

argen krasniqi15.03.2012/19:32

po qfar njerz jan ata qeperzihen ne pun te allahut...

argen krasniqi15.03.2012/19:29

rrena se di qfar njerz jan ata qe hin ne pun te allahut... po mos besoni rrena

xia15.03.2012/19:13

Nese kjo po dika diqka qe tjert nuk e din pse nuk e paralajmroj popullin e vet Japonin per cunamin qe ndodhi vitin e kalum ku humben jeten mbi katermdhjetmi njerz?

aqqq15.03.2012/18:53

Hec more leni ktoo rrena veq zoti e di kur

Ahmeti15.03.2012/18:42

MJAFT ME RRENA SEPSE FUNDIN E BOETES SE DIN ASKUSH.PUNONI SE ME KTO RRENA MIRREN NJERZIT QE JETOJN NGA NJERSA E TE TJERVE.KTO JAN RRENA TE VERTETA....

sami osmani15.03.2012/18:34

vetem ALL LLAHUT i besohet e jo njeriut

TONY15.03.2012/17:52

MOS U BESONI KTYRE SENDEVE O BESIMTARE SEPSE VETEM ZOTI E DIN PER FUNDIN E BOTES,LEXONI LIBRAT E SHEJTE E MOS BESONI DJALLIN

Arsim15.03.2012/17:34

Fund i Botes ja ka filluar qe moti ,, Cdo dit Vrasje, Cdo dit Luftera, cdo dit Katastrofa natyrore, nese edhe kjo nuk eshte fillimi ateher nuk di.