Femra me dy vagina

Publikuar: 12.01.2012 - 12:31

Londėr, 12 janar-  Anglezja 27-vjeēare Hazel Jones ka treguar nė ITV, njė nga televizionet mė tė ndjekur nė Britani, situatėn e saj fizike, qė sipas mjekėve, haset njė herė nė 1 milionė raste.

Gruaja nuk ka qenė aspak nė siklet kur tregoi pėr veēorinė e saj: “Kam dy vagina dhe dy mitra. Sapo e zbulova ua thashė tė gjithėve! Eshtė fantastike ... Nėse ndonjė ėshtė skeptik, mund ta verifikojė. Nuk kam kompleks ta dėshmoj pėr tė gjithė kėtė gjė tė rrallė, qė mė bėn tė ndryshme nga tė tjerėt”.

Ky tipar i pazakontė i Hazel, ka mbetur i fshehur deri nė pubertet, kur ciklet e para menstruale ishin shumė mė tė dhimbshėm se ato tė bashkėmoshatareve dhe asaj i rridhte shumė gjak, nga tė dyja vaginat.

Nė moshėn 18-vjeēare, vajza u bė e vetėdijshme pėr situatėn, kur i dashuri i saj i parė i tha, se ishte ndryshe nga vajzat qė kishte pasur pėrpara saj.

Kėshtu, jeta e saj seksuale nuk mund tė mos ishte ndryshe nga ajo e femrave tė tjerė: “E kam humbur virgjėrinė dy herė, nga momenti qė kisha dy membrana”, ka shpjeguar Hazel pa u vėnė nė siklet para telekamerave, duke shtuar edhe se ka refuzuar disa herė ndėrhyrjen kirurgjikale.

Vajza ėshtė e vetėdijshme se nė kėto kushte, lindja e fėmijėve mund tė rezultojė shumė e rrezikshme. Ajo tregon se ėshtė kėshilluar nga mjekėt, qė kur tė mbetet shtatzėnė tė ketė kujdes me marrėdhėniet, pasi mund tė mbetet sėrish shtatzėnė dhe tė krijojė probleme tė pariparueshme.

 

taraku ketu 14.01.2012/22:57

valla na shqipatret jemi populli ma interesant ndoket na kishum pa s qef me pas tane gruan me dy vagina
ne jemi diqka krejt ndryshe njerz

Kuriozi13.01.2012/20:16

Eh, femrat tona fryhen me njė

london city13.01.2012/07:08

Ne angli dhe shqiperi qka sbon vakia .

Dypenisëshi12.01.2012/14:37

Ah qysh nuk t'takova ma heret bre!