Nëna më e lumtur: Lind fëmijën pas 19 abortesh

Publikuar: 31.05.2013 - 22:09

Londėr, 31 maj – Britanikja 37-vjeēare Jo Short mund tė konsiderohet nėna mė e lumtur nė botė. Pas 19 aborteve spontane, ajo mė nė fund arriti tė sjellė nė jetė njė vajzė. Nė njė intervistė pėr njė kanal kombėtar britanik, Jo Short tregoi pėrpjekjet e saj tė shumta pėr 14 vjet me radhė pėr tė sjellė nė jetė njė fėmijė.

37-vjeēarja kishte abortuar 19 herė pėr shkak tė njė sėmundjeje tė pazakontė, tė quajtur endometriosis, e cila godet strukturėn e mureve tė mitrės. Pas shumė e shumė pėrpjekjeve tė dėshtuara, mė nė fund 37-vjeēarja iu nėnshtrua njė ndėrhyrje novatore nė fushėn e farėzimit artificial, pėr tė pasur mundėsi qė tė lindte, me bashkėshortin e saj, njė vajzė qė gėzon shėndet tė plotė, transmeton BW.

“Jeta ime ėshtė karakterizuar nga ulje-ngritje dramatike. Sa herė kam shpresuar qė do tė kisha njė fėmijė, aq herė shtatzėnia prishej dhe ndihesha e shkatėrruar. Megjithatė, tani qė kam Emily-Kate, mund tė them se e gjithė ajo periudhė ia ka vlejtur”, tha ajo.

Shqiptari02.06.2013/12:01

Zoti e bekofte! I dhashte ymer dhe shendet me prind!