Tatuazh në sy

Publikuar: 18.04.2013 - 18:52

Njė brazilian i apasionuar pas tatuazheve vendosi qė tė realizonte njė tatu nė njė vend ku shume pak syresh kane pasur guxim te arrijme me pare.

I vetėquajtur artist, Rodrigo Fernando dos Santos vendosi qė t’i nėnshtrohej njė procedure pėr tė injektuar bojė nė sklerėn e syve (siē njihet nė termin mjekėsor pjesa e bardhė qė rrethon irisin dhe beben).

Ndonėse procedura mbarte rrezikun e humbjen sė shikimit, 39-vjeēari vendosi tė provonte shanset dhe me sukses, pasi ndėrhyrja pėrmbushi qėllimin, duke i kthyer sytė nė tė zinj, pa i dėmtuar shikimin.

Ky ndryshim ėshtė i patjetėrsueshėm dhe dos Santos do tė ketė kėtė ngjyrė tė zezė sysh tė gjithė jetėn.

Tashmė, “artistit” brazilian nuk i mbetet gjė tjetėr veēse tė vazhdojė tė mbulojėme tatuazhe pjesėn tjetėr tė trupit qė mbetet ende e pacėnuar, rreth 30% tė totalit, ose mė pak se dy tė tretat qė janė mbushur me tatu.

dita20.04.2013/15:11

budallakija njerit ska fund