Miqësi të pazakonta (Foto)

Publikuar: 18.04.2013 - 11:53

Miqėsi, solidaritet, mbrojtje pėr tė dobėtit, altruizėm dhe zemėrgjerėsi janė koncepte qė ekzistojė edhe nė botėn e kafshėve, madje edhe mes individėve tė specieve shumė tė ndryshme nga njėri tjetri,  si mes presė dhe grabitqarit, transmeton ‘Shqip’. Disa foto tė mrekullueshme qė tregojnė miqėsinė e pazakontė mes kafshėve shumė tė ndryshme dhe nė dukej pa asnjė lidhej me njėra tjetrėn, qė tregojnė nė fund tė fundit se ndonjėherė kafshėt dinė tė jenė mė tolerantė se ne.

 

 

ibrahim18.04.2013/12:17

Keto gjera nuk jan per tu menduar shum se si ndodhin dhe si esht e mundur qe keto kafsh shoqerohen njera me tjetren kjo nenkupton se fundi i ksaj bote asht afru keto lloj shenja jan te paralajmruara ne kuranin fisnik para 1400 viteve se do te vie koha qe as ujku delen nuk ka per ta ngran