Fiton në loto 338 milionë dollarë, “mbetet” i njëjti”

Publikuar: 27.03.2013 - 15:24

New Yorku, 27 mars – Emigranti, pronar i njė shitoreje nė New Jersey, i cili gjatė vikendit tė kaluar ka fituar 338,3 milionė dollarė nė lotarinė  "Powerball Jackpot", ka thėnė se “do tė mbetem i njėjtė nė zemėr edhe pse jam bėrė milioner”.

Pedro Quesada, 44, ka festuar tiketėn fituese tė cilėn e kishte blerė tė shtunėn, duke mbajtur njė konferencė shtypi nė selinė e lotarisė nė New Jersey. Dominikani, tiketin e kishte blerė nė tė njėjtėn shitore nė Pasaik, ku rregullisht ka blerė tiketa dhe birra.

"Jeta do tė mė ndryshojė, por unė nė zemėr do tė mbetem i njėjti”, ka thėnė babai i 5 fėmijėve, transmeton AFP.Nėse Quesada vendos qė tė tėrheq tėrė shumėn e parave tė fituara, pas tatimimit do tė shkonte nė shtėpi me 152 milionė dollarė. Lotaria Powerball luhet nė  42 shtete tė Amerikės, ndėrsa fitimi i Quesadės ėshtė i katėrti pėr nga madhėsia nė historinė e kėsaj loje e cila zhvillohet qė nga viti 1992.

 

zefi28.03.2013/23:33

urime urime