Në Zimbabve prostituta e vdekur u ngrit nga arkivoli

Publikuar: 27.03.2013 - 10:03

Nė Zimbabve njė grua u pėrmend nė arkivolin, nė tė cilin e kishte vendosur policia pėr ta transportuar. Gruan e pandehėn tė vdekur pasi ajo humbi ndjenjat gjatė kohės, kur po kryente marrėdhėnie seksuale kundrejt pagesės, dhe pėr njė kohė tė gjatė nuk po pėrmendej. Dėshmitarėt okularė pohojnė se trupi i saj ishte krejtėsisht i ftohtė nė kohėn kur mbėrriti policia.

"Ju po mė vdisni mua!", - tha gruaja qė u pėrmend papritur, e cila u tha  se quhet MaNdlo. Njerėzit e mbledhur pėr tė parė se si do ta nxjerrin kufomėn policėt, ia dhanė vrapit me tė katra duke u penguar dhe rrėzuar tė pushtuar nga tmerri e paniku. Banorėt e Zimbabves janė tė njohur pėr paragjykimet e tyre tė forta fetare dhe mistike.