Kufoma e nuses për të vdekurin beqar

Publikuar: 07.03.2013 - 10:03

Pekin, 7 mars - Nė Kinė u dėnuan katėr burra, tė cilėt merreshin me organizimin e "martesave pas vdekjes", transmeton ZR njoftimin.

Kriminelėt zhvarrosnin femrat e vdekura sė fundmi dhe i shisnin ato si nuse pėr tė vdekurit beqarė, nė mėnyrė qė ata tė gjenin lumturinė martesore nė botėn tjetėr, nė pėrputhje me zakonin qė u shfaq pėrafėrsisht nė shekullin XVII p.e.s.

Me vendim tė gjyqtarit, secili prej 4 tė pandehurve do tė kalojė nė burg mė shumė se dy vjet. Ata fajėsohen pėr vjedhjen e 10 kufomave tė femrave dhe falsifikimin e dokumenteve mjekėsore pėr tė rritur ēmimin. Tė ardhurat e kriminelėve nga shitja e vajzave tė vdekura nė tregun e zi arritėn shumė 39 mijė dollarė amerikanė.

 

Lavdimi07.03.2013/12:51

Kso degjenerimesh t'paimagjinueshme fillojne te ndodhin kur ne ate komunitet mungon besimi ne t'madhin Zot!