Sërfisti nga Hawaii kapi dallgën 30 metërshe

Publikuar: 30.01.2013 - 10:36

Lisbonė, 30 janar - Sėrfisti nga Hawaii, Garrett McNamara, theu rekordin botėror tė vendosur nga ai vetė. Sportisti ėshtė ngritur dhe ka rrėshqitur me dėrrasėn e tij mbi njė valė gjigante prej 30 metrash nė brigjet e Portugalisė.

"Ai u ngrit mbi kreshtėn e dallgės mė tė madhe qė mė kanė zėnė sytė ndonjėherė. Kjo ishte njė pamje me tė vėrtetė spektakolare, fantastike. Shumica e njerėzve do tė frikėsoheshin, por Garrett McNamara e mbajti situatėn nėn kontroll", - tha njė shok i sėrfistit. Rekordi i mėparshėm nė sportin e rrėshqitjes me dėrrasė sėrfi nė valėt mė tė larta ėshtė vendosur gjithashtu nė brigjet e Portugalisė.