Zbutësi i peshkaqenëve (Foto)

Publikuar: 16.01.2013 - 15:50

Eli Martinez ėshtė njė 41-vjeēar i cili ka kaluar shumė kohė me peshkaqenėt-tigėr dhe tashmė kėta grabitqarė vdekjeprurės nuk e shohin mė si njė vakt, por si njė lodėr.

Martinez ka mėsuar se si tė pėrkėdhelė njė nga llojet mė tė rrezikshėm tė peshkaqenėve dhe tashmė i lejon vetes edhe tė bėjė foto me ta nė Bahamas.

Zhytėsi nga Teksasi i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės ka njė dekadė qė kalon kohė disa herė nė vit me peshkaqenėt-tigėr, por nuk harron kurrė se bėhet fjalė pėr njė nga grabitqarėt mė tė rrezikshėm tė botės, transmeton TCH.

“Janė kafshė tė egra dhe kurrė nuk mund tė jesh i qetė 100%. Duhen trajtuar me respekt tė gjithė. Unė nuk afrohem vetėm me peshkaqenė-tigėr, por edhe me peshkaqenė mė tė vegjėl. Edhe ata duhen respektuar njėsoj si tė mėdhenjtė”, thekson Martinez pėr ‘Daily Mail’.