Dashuria prekëse e dy qenve(video)

Publikuar: 21.12.2012 - 13:45

Ēangēou, 21 dhjetor -  Njė qen ka qėndruar plot gjashtė orė pranė njė qeni tjetėr tė pajetė, duke u pėrpjekur ta ngjallė.

Pamjet qė do t’i shihni, tė prekin nė zemėr dhe janė xhiruar nė Ēangēou tė provincės Fuxhian tė Kinės, tė cilat tregojnė qenin i cili lėpin miken e tij tė ngordhur, pasi e kishte goditur njė automjet.

Ndonėse nuk ia doli ta ringjallė, ai u shtri pranė trupit tė saj dhe aty qėndroi plot gjashtė  orė, raportojnė mediet.

Ata i fotografoi njė kasap, i cili e kishte ushqyer mė parė kudrėn e ngordhur. Ai ka treguar se qentė ishin miqėsuar ditė mė parė dhe qė atėherė s’ishin ndarė.

 

trojan.bushi03.04.2013/17:04

me pelqen shume boksi