Mashtrim optik i pabesueshëm (video)

Publikuar: 29.11.2012 - 22:24

Disa gjėsende qėndrojnė mbi tavolinė. Asgjė nuk mund tė na shtyjė tė mendojmė se secila nga ato gjėsende, nė fakt ėshtė vetėm njė copė letre.

Video incizimin, tė cilin nė YouTube e ka publikuar pėrdoruesi Brusspup, ėshtė shembull se asgjė nuk ėshtė ashtu siē na duket.

Teknika e shfrytėzuar nė punimin e “gjėsendeve” quhet anamorfoza dhe ajo ekziston qė nga koha e Renesancės.

Shikoni nė videon e mėposhtme se ēfarė iluzionesh optike mund tė shkaktojė kjo teknikė.


florian04.12.2012/19:59

woooooooooowwwwwwwwwwww
pa koment

dardani30.11.2012/09:36

@Xeni ngo more kta palidhje, po trus bre qaty e mos komento palidhje, ti koke palidhje po le kete pune. Shume interesant edhe shume e pabesueshme po e vertet

xeni30.11.2012/08:56

shum pa lidhje edhe shum e thjesht