Lufta njeri-peshk për peshkun e kapur (Video)

Publikuar: 22.09.2012 - 16:04

Edhe pse peshkimi nga bregu apo nga varka shpesh nuk ėshtė aq e thjeshtė, veēmas nėse jeni nė gjah pėr peshk trofeu, siē thuhet, peshkimi nėnujor ėshtė vetėm pėr ata mė tė guximshėm dhe me pėrvojė. Pėr kėtė mund tė dėshmojė edhe ky video.Njė peshkatar, i cili me pushkėn nėnujore zuri njė peshk goxha tė madh, u nis drejt sipėrfaqes. Por ai nuk e kishte vėrejtur se ndaj gjahu tė tij kishte pretendime edhe njė peshk i madh grabitqar.

Derisa zhytėsi me qetėsi drejtohej nga sipėrfaqja me gjahun e tij, peshku grabitqar iu afrua nga prapa dhe ia rrėmbeu peshkun. Nė atė moment filloi njė luftė e madhe nėnujore qė zgjati disa sekonda. Peshku grabitqar doli tė ishte shumė i fuqishėm pėr zhytėsin.

Edhe pse tė dhėnat pėr lokacionin e ndodhjes sė kėsaj ngjarje tė pazakontė nuk janė tė plota, dihet se video ėshtė postuar tė hėnėn nė faqen LiveLeak nga ana e pėrdoruesit  Sorsi E Bocconi nga Kosta Rika.