Të flesh me peshqit

Publikuar: 17.09.2012 - 18:46

Pėr ata turistė qė i kanė parė tė gjitha peizazhet e mundshme dhe nuk kanė asnjė ide tė re, rekomandohet tė prenotojnė njė hotel shumė tė ēuditshėm qė tė ofron mundėsinė e tė fjeturit nėn ujė.

Nė Suedi gjendet hoteli Utter In qė ofron dhoma nėn ujė ku mund tė shohėsh fare qartė krijesat e liqenit. Ky hotel ėshtė ideja e artistit Mikael Genburg, i cili njihet edhe pėr hotele tė tjera tė ēuditshme si njė tjetėr nė majė tė njė peme.

“Nuk isha i sigurt pėr suksesin e hotelit nė fillim, por mendoj se tė gjithė janė kuriozė pėr ta provuar tė paktėn njė herė nė jetė eksperiencėn e tė fjeturit me peshqit”, shprehet ideatori siē publikon ‘Daily Mail’.

“Ėshtė si njė akuarium revers: janė peshqit ata qė afrohen pėr tė parė “akuariumin” ku ndodhen njerėzit”, shton artisti suedez.