Jeton vetëm me tre çaja dhe gjysmë biskote në ditë

Publikuar: 13.09.2012 - 21:33

Pėr shumė njerėz mund tė duket si njė dietė e zakonshme pėr rėnien nga pesha. Por pėr nėnėn 28-vjeēare, e cila ėshtė e detyruar tė konsumojė vetėm ēaj dhe biskota, ėshtė njė realitet.28-vjeēarja Suzanne Kettle ėshtė kėshilluar nga mjekėt qė tė pijė vetėm ēaj dhe tė konsumojė vetėm gjysmė biskote gjatė ditės, pasi vuan nga njė sėmundje e rrallė nė stomak, transmeton agjencia noa.

Kjo sėmundje e ndalon stomakun e saj pėr tė tretur ushqimin.

Suzanne tashti konsumon vetėm tre filxhanė ēaji nė ditė dhe gjysmė biskote.

Nėna e njė fėmije ka rėnė nė peshė dhe gjithashtu i ėshtė dashur tė heqė dorė nga puna si shitėse nė njė dyqan fėmijėsh, pėr shkak tė gjendjes jo tė mirė shėndetėsore.

Mjekėt e kanė kėshilluar tė konsumojė vetėm ēaj e gjysmėn e biskotės, pasi nė rast se konsumon ndonjė ushqim tjetėr, menjėherė sėmuret.

“Ėshtė e pamundur, pasi ndjehem e pafuqishme, por mė duhet tė jem e pranishme nė biznesin tim. Fillimisht kisha dhimbje tė forta nė stomak dhe ndjehesha e lodhur gjatė gjithė kohės. Djali mėrzitej gjithnjė pasi nuk mund ta shoqėroja”, shprehet 28-vjeēarja.