Tre filxhanë çaji në ditë bëjnë mirë për zemrën

Publikuar: 25.01.2012 - 13:44

Njė studim australian ka dalė nė pėrfundimin se konsumimi i tre filxhanėve ēaji nė ditė bėn mirė pėr zemrėn, siē publikon ‘Daily Mai’.

Udhėheqėsi i kėtij kėrkimi shkencor, profesori Jonathan Hodgson, u shpreh: “Kemi zbuluar se ēaji parandalon sėmundjet e zemrės. Ai ndihmon nė mbajtjen e ulėt tė tensionit tė zemrės.”

Ēaji ėshtė pija e dytė mė e konsumuar nė botė, pas ujit. Pėrmban polifenole dhe antioksidantė qė parandalojnė formimin e qelizave kancerogjene, ndėrsa ky studim e lidh edhe me parandalimin e sėmnudjeve tė zemrės dhe mbajtjen e tensionit nė nivele optimale.

Njė tjetėr studim nga Universiteti i Harvardit ka treguar se ēaji mund tė rrisė imunitetin e organizmit.

 

hasani26.01.2012/07:07

po qfar qaji eshte

bekim26.01.2012/02:38

kemi me qindra lloje te qajrave,a thue per cfar lloj qaji esht fjala.a ka mundsi qe redaksia qe te na spjegon apo ndonje person tjeter,se u shkatrrum tuj pi qaj cejloni ,po nuk po ka rezultate sikurse ne ket artikull se si shpjegohet ..

Rahman Rama25.01.2012/19:52

Artikull i udhezimit te mir,por vetem me nje munges! Nuk eshte cek emni i llojit te cajit! E kjo eshte me se e nevojeshme!

bekim25.01.2012/17:52

shum artikull i mir por i pa kuptimt,nuk po e dim se cfar caji esht fjala,ka mese 1000 lloje cajesh,apo esht fjala per te gjitha llojet,,,sqarim ju lutem redaksi