Yahoo shqyrton blerjen e Dailymotion

Publikuar: 27.03.2013 - 13:17

Yahoo ėshtė duke negociuar pėr blerjen e 75 pėr qind tė hises sė sajtit Dailymotion, njofton The Wall Street Journal. Ky hap gjithsesi do tė pėrforconte pėrsėri pozitėn e kėsaj kompanie nė biznesin me video tė webit, posaēėrisht nė skenėn ndėrkombėtare. Nėn udhėheqjen e Marisa Mayer, Yahoo ėshtė pėrmbajtur nga blerjes karakteristike tė sajteve dhe shėrbimeve tė ndryshme, ndėrsa WSJ njofton qė Dailymotion mund tė vlejė deri 300 milionė dollarė. Nė dhjetor ky sajt pėr ndarje tė videove kishte 116 milionė vizita unike dhe ėshtė i dyti pėr nga popullariteti pas YouTube. Selia e Dailymotion ėshtė nė Paris.