Corsair Vengeance K70

Publikuar: 27.03.2013 - 13:15

Corsair ka prezentuar tastierėn pėr luajtje, Vengeance K70, njėfarė lloj evolucioni tė modelit K70. Kjo tastierė ėshtė e tipit meknaik me ndėrprerės Cherry MX Red, ndėrsa shtėpiza e fortė prej alumini vjen me ngjyrė tė zezė dhe tė argjendtė.

Varianti i argjendtė ka ndriēim tė kaltėr prapavije tė tasteve, ndėrsa ai me tė zezė ka ndriēimin e kuq, dhe nė tė dy rastet shfrytėzuesit mund ta rregullojnė nivelin e intensitetit tė ndriēimit pėr secilin tast veē e veē apo ta shkyēin fare. Parametrat e ndriēimit mund tė ruhen nė memorien interne tė kėsaj tastiere.

Tastet numerike prej 1 deri 6, sikurse edhe WASD, kanė ngjyrė, teksturė dhe formė deri diku tė ndryshme nė krahasim me tastet tjera. Kėto taste mund tė ndėrrohen me tė zakonshme tė cila vijnė bashkė me kėtė tastierė. Kjo tastierė ka edhe anti-ghosting dhe mundėsinė e njohjes si duhet tė deri 20 shtypjeve tė njėkohėsishme tė tasteve (20-key rollover), pastaj ka pushuese tė ndarė tė shuplakave, USB konektorė pėr lidhje tė miut apo pajisjeve tjera, tastet pėr kontroll tė multimedias. Shitja fillon nga muaji i ardhshėm me ēmim prej 130 dollarėsh.