Amazon përgatit Kindle Fire HD 7-inçësh edhe më të lirë?

Publikuar: 27.03.2013 - 11:58

Siē pėrcjell TechChrunch, Amazon sė shpejti do tė mund tė ofrojė nė treg Kindle Fire HD 7-inēėsh i cili do tė kushtojė vetėm 99 dollarė. Kėto thashetheme janė paraqitur pasi qė Amazoni uli ēmimet e Fire HD aktual 8.9-inēėsh nė tė dy versinoet (WiFi dhe LTE). Tableti i ri me buxhet tė ulėt do tė duhej tė ketė rezolucion prej 1280 x 800 pixelėsh dhe do tė kishte procesorin e njėjtė tė TI sikurse edhe modeli aktual, bahskė me sistemin operativ Android tė pėrshtatur. Ēėshtja ėshtė se a mund tė krijohet njė produkt kualitativ kaq i lirė dhe a bėhet fjalė kėtu pėr luftėn e konkurrencės kundėr “mafias” sė lirė kineze tė Android-tabletėve?