Rapidshare tani kufizon hapësirat për shfrytëzuesit

Publikuar: 25.03.2013 - 21:50

Shėrbimi shumė i popullarizuar pėr kėmbim tė fajllave dhe ruajtje online tė tė dhėnave, Rapidshare, kurrsesi tė pėrcaktohet se a dėshiron tė luftojė kundėr piraterisė dhe si. Pasi qė kishte filluar tė ofrojė hapėsirė pa kufi nė profilet pa pagesė, kjo kompani tani ka njoftuar qė kjo hapėsirė tani kufizohet nė 5 GB.Ata qė ruajnė mė shumė se 5 GB do t’u fshihen tė dhėnat nėse deri mė 8 prill nuk paguajnė pėr account Pro i cili ofron 250 GB hapėsirė pėr 100 euro nė vit ose 500 GB pėr 200 euro nė vit. Nėse gjysmė terabajti nuk ju mjafton, me Rapidshare mund tė merreni vesh edhe pėr hapėsirė shtesė, fshirja e tė dhėnave ka tė bėjė edhe me shfrytėzuesit Prio, nė rast se ruajnė pėrtej limitit tė tyre.