Mbushje pa tela përmes mbulesës së iPadit

Publikuar: 25.03.2013 - 21:00

Kėrkesa e re pėr patentė e Apple pėrshkruan mėnyrėn me tė cilėn Smart Cover do tė mund tė shfrytėzohej pėr mbushje tė iPadit.Kjo kėrkesė e quajtur “Integrated Inductive Charging In Protective Cover” pėrshkruan teknologjinė pėr mbushje pa tela pėrmes mbulesės mbrojtėse adekuate. Nė mbulesė do tė duhej tė gjendeshin pajisjet induktive dhe ndoshta edhe bateria, tė cilat sė bashku do tė ofronin energji pėr iPadin.

Nė kėrkesėn pėr patentė e cila ėshtė dorėzuar nė shtator tė vitit 2011, por ėshtė publikuar vetėm tani, theksohet edhe mundėsia e shfrytėzimit tė energjisė diellore, gjegjėsisht integrimi i paneleve solare pėrmes tė cilave do tė mbushej bateria.