Twitter, Tumblr dhe Pinterest : Rrezikohet privatësia

Publikuar: 27.02.2013 - 17:56

Shėrbimi pėr pėrkrahje teknike Zendesk ka publikuar nė blogun e vet qė ėshėt hackuar, dhe qė janė rrezikuar disa prej klientėve tė tyre tė mėdhenj – Twitter, Tumblr dhe Pinterest. Nė kėtė post Zendesk thotė qė njė hacker ka arritur tė ketė qasje nė informatat pėr pėrkrahje teknike, por qė problemi mė pas ėshtė rregulluar. Dyshohet qė hackeri ka marrė e-mail adresat dhe porositė e shfrytėzusve tė cilėt kishin kėrkuar pėrkrahje teknike, kėshtu qė Twitter, Tumblr dhe Pinterest kanė dėrguar e-maila me vėrejtjet pėr shfrytėzuesit tė cilėt mund tė jenė tė rrezikuar.