Apple zbulon iPad të ri

Publikuar: 30.01.2013 - 08:41

Kompania Apple ka zbuluar iPad-in e ri, i cili do tė ketė memorie dy herė mė tė madhe se modeli i deritanishėm.

Tableta e re do tė ketė kapacitet prej 128 gigabajtėsh, ndėrsa pjesa tjetėr mbetet e njėjtė me modelin paraprak.

Zyrtarė tė kompanisė kanė bėrė tė ditur se ajo do tė dalė nė shitje mė 5 shkurt.

Apple ka shitur mbi 120 milionė iPad-e, qė nga dalja e tyre nė prill tė vitit 2010.

irade-et e fundit me 16, 32 dhe 64 gigabajt mbesin nė dispozicion.

 

Ardiani30.01.2013/13:28

Pritne tash Kuvendi me e bo porosine per deputetet me 6 shkurt se atyre te pareve iPad3 u ka dal e fala!!! Keta sigurisht jane me te pershtatshem dhe paskan hapsire edhe njehere me shume, 128GB...