Truri i ndërmarrësve punon ndryshe

Publikuar: 23.01.2013 - 15:47

Kur marrin vendime, ndėrmarrėsit mė sė shpeshti pėrdorin tė dy anėt e trurit, ka treguar studimi tė cilin e kanė kryer shkencėtarėt e Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Truri ynė ka dy strategji themelore pėr zgjidhjen e problemeve. Eksploatimi paraqet shfrytėzimin e pėrparėsisė tė cilėn na jep dija e marrė mė herėt, duke u koncentruar nė detyrėn e caktuar me qėllim tė pėrmirėsimit tė performancave dhe efikasitetit. Eksplorimi nėnkupton devijimin nga detyra pėr t’ia mundėsuar trurit tonė qė nė mėnyrė fleksibile tė sorollatet nė mes alternativave.

Nė kohėn e sotme lidershipi kėrkon trurin, i cili mund tė kalojė nga njė strategji nė tjetrėn kur ėshtė nevoja pėr kėtė gjė. Studimi i ri i MIT sugjeron qė tipat e tillė tė personalitetit nė tė njėjtėn kohė duhen tė pėrdorin anėn kreative dhe logjike tė trurit.

Me skanimin e trurit tė 63 personave tė cilėt kanė luajtur lojėra nė automate ėshtė treguar qė ndėrmarrėsit mė shpesh aktivizojnė tė dy anėt e korteksit tė tyre frontal. Menaxherėt kryesisht kanė pėrdorur anėn e majtė tė trurit, e cila ėshtė e lidhur me logjikėn dhe mendimin struktural. Ana a djathtė ėshtė e lidhur me kreativitetin dhe emocionet.

Kėtu rol kyē nuk luan marrja e suksesshme e vendimeve, por tajmingu, respektivisht ndjenja pėr atė se kur duhet tė kalohet nė njėrėn nga dy format e tė menduarit.

Nė studimet e mėtejshme ėshtė e nevojshme tė hulumtohet nėse truri i ndėrmarrėsve funksionon nė kėtė mėnyrė sepse ata janė mėsuar me kėtė apo personat me tru kaq koherent kanė mė shumė shanse pėr tė pėrfunduar si ndėrmarrės.