AMD investon në CiiNOW

Publikuar: 17.09.2012 - 22:49

AMD ka bėrė tė ditur se ka investuar nė CiiNOW, kompaninė e cila ofron teknologjitė pėr zhvillim dhe luajtje nė ré. Pėrmes kėtij investimi, AMD ka investuar nė kompaninė softverike inovative, e cila ėshtė lidere nė teknologjitė e streamingut tė luajtjes nė rrjet, dhe ėshtė shumė e qartė qė ndajnė tė njėjtin vizion tė zhvillimit tė industrisė sė luajtjes nė ré dhe ofrimit tė pėrvojės mė tė mirė tė mundshme tė luajtjes, deklaruan nė AMD.

Pėr tė avancuar edhe mė shumė luajtjen cloud, CiiNOW ka njoftuar pėr disponueshmėrinė e pėrgjithshme tė zgjidhjeve tė veta pėr luajtje tė cilat pėrmbajnė platformėn e re me shpejtėsi tė madhe e cila bazohet nė grafikėn AMD Radeon.

Teknologjitė hardverike dhe softuerike tė patentuara tė kėsaj kompanie

janė dizajnuar qė tė mundėsojnė skalimin e shpenzimeve dhe thjeshtėsi tė instalimit tė serviseve, qė botuesve dhe provajderėve u mundėson pėrmbushje mė tė thjeshtė tė nevojave tė shfrytėzuesve pėr shėrbimet e luajtjes nė rrjet, atyre multimediale dhe argėtuese me kualitet tė lartė.