Humbi 60 kilogramë në 8 muaj

Publikuar: 13.09.2012 - 12:25

Bruksel, 13 shtator - Politikani belg, Bart De Wever, ka humbur 60 kilogramė nė 8 muaj dhe gjithēka e ka shpjeguar nė librin e tij tė sapobotuar, transmeton starti njoftimin.

Wever  ka folur rreth dietės me karotė me anė tė sė cilės ai ka rėnė nga 142 kilogramė nė 83 kilogramė.

Kryetari i Pėrgjithshėm i partisė sė re Flamande, Bart De Wever, baba i katėr fėmijėve, pohoi se ka ndjekur njė dietė strikte nėn kontrollin e mjekut.

“Njerėzit e kėsaj zone i duan politikanėt  e dhėnė pas ushqimit. Mendoj se do humbas shumė vota  ashtu siē humba dhe kilet”, shprehet Wever rreth zgjedhjeve bashkiake, qė do tė zhvillohen muajin e ardhshėm nė  Antwerpen

riki15.09.2012/14:58

ola ban ushtrime ops ule ngitje. hup edhe ma shum. se kam me ndegjune se se... humb killa.ai qe ban tri her ne dite me energjin qe e humb humb edhe kilogramet.

ola15.09.2012/04:08

na i tregoni kete diete ju lutem se dua te humb njdy kile...flm