Elda Nushi, modelja më e mirë në Belgjikë

Publikuar: 29.01.2012 - 19:44

Elda Nushi ėshtė shpallur modelja mė e mirė nė Belgjikė pėr vitin 2011. Ėshtė shqiptare, prej 14 vjetėsh jeton atje sė bashku mė familjen. Emri i saj u shfaq vitin e kaluar duke u lakuar nė medien e vendit ku jeton si shqiptare qė sfidoi belget nė konkursin e modelingut.

Elda vjen nga qyteti i Gjakovės, ėshtė 17 vjeēe dhe jeton nė Belgjikė qe 14 vjet.

“Dėgjova nė mendja qė ishte hapur konkursi “Top Model Belgium 2011”, pasi qė plotėsova tė gjitha kriteret qė nevojshme u pranova nė kėtė konkurs. Kėshtu, hap pas hapi arrita deri nė finalen e artė, qė mė kurorėzoi me ēmimin e parė. Njė fillim i mbarė pėr njė sukses tė mėtejshėm”, tha Elda, transmeton Gazeta Shqiptare.

Ajo rehon se tashmė ka marrė edhe oferta pėr angazhime

“Qysh nė natėn e parė mora oferta pėr nė Francė dhe Belgjikė. Unė tashmė, kam pranuar njė kontratė njė vjeēare si fotomodele kėtu nė Belgjikė”, tha ajo.

Ndėrkaq, sa i pėrket t ardhmes, Elda tha se angazhimi mė i madh pėr tė ėshtė shkolla, kurse anėn e modeles do t’ia lė kohės.

Beni30.01.2012/10:00

Shihe bre Shqiptarin nuk ja don te miren jo 1.50 cm nc nc kurr nuk kem me shku perpara

Walo29.01.2012/22:55

Urime per Elden,e ka meritu vendin e pare sepse i kam pare edhe konkurentet tjera Elda ka qen ma e bukura .
Elden e kam par veres kur ka qen ne Kosove me te vertet duket sikur princesh.
Elda esht shembull i mire per te rinjet shqiptar qe jetojne ne diaspor.
Suksese Elda!

Krroki29.01.2012/21:09

Qysh vlla modelja ma e mir ne Belgjik e kjo vajza as 1 e 50cm nuk osht ???