Argjentina inauguron bordellon “Pallati Berlusconi”

Publikuar: 08.10.2011 - 21:37

Buenos Aires, 8 tetor - Emri i njė lokali nė Argjentinė ka shkaktuar polemika nė opinionin publik vendor, por ka pėrfshirė nė polemika edhe italianėt.

Lokali i ndodhur nė zonėn e Rosarios nė veri tė kryeqytetit Buenos Aires, ka hapur njė bordello dhe emri qė i ka vendosur asaj ėshtė “Pallati Berlusconi”, transmeton LF.

Njė ironi e dukshme me kryeministrin italian dhe skandalet e shumta seksuale nė tė cilat ai ėshtė pėrfshirė dhe po hetohet. Italianėt qė jetojnė nė Argjentinė nuk e kanė marrė pėr mirė kėtė akt duke e cilėsuar si njė fyerje.

Presidenti i shoqatės sė bashkėpunimit Argjentinė-Itali, Antonio Bruzzese u ka shkruar njė letėr ku denoncon kėtė akt si njė fyerje pėr shtetin italian.