Iris Shala nga Prishtina, do burrë mashkull, jo një manekin

Publikuar: 21.07.2013 - 17:55

Tiranė, 21 korrik - Iris Shala, playmate e muajit korrik, flet mbi burrat, modelet, seksin dhe tatuazhet, fėmijėrinė e saj qė nisi bashkė me luftėn... Iris ėshtė pėrzgjedhur si femra e “Playboy” pėr muajin korrik dhe Panorama Plus sjell njė intervistė tė saj dhėnė revistės sė njohur pėr meshkuj. Shoh disa tatu nė trupin tėnd, je ti njė “bad girl”?

Nė lidhje me meshkujt, jo. Nuk jam tip i “one-night–stand” dhe i historive tė mirėfillta tė seksit. Realisht, nė njė lidhje jam pothuajse fanatike (jo moderne, me tė vjetrėn)…  Thjesht mė pėlqejnė tatuazhet.

Kaq e urtė je ti? Nė ANTM jepje njė tjetėr imazh, dukeshe ndryshe.

Edhe nevrikosem ndonjėherė, e humb toruan. Mirėpo nuk ėshtė asnjėherė me tė keq. Nė ANTM ndihesha thjesht si nė njė burg femrash. Dy muaj pa telefonata, pa pasur mundėsinė pėr tė dalė jashtė, pa kontakt me meshkujt. Aty patjetėr qė ēdonjėrit i kapėrcejnė nervat dhe humb toruan, ose ndryshe mbushet kupa dhe shpėrthen.

Ti ke lindur nė Prishtinė dhe, madje, ke pėrjetuar edhe luftėn pjesėrisht. Sa ka ndikuar nė formimin tėnd ky fakt?

Nėse je e detyruar tė shikosh se si vriten njerėzit, e kupton se sa shpejt mund t’i vijė fundi jetės, e kupton se sa shpejt ikėn jeta. Pėr kėtė arsye unė nuk ankohem dhe nuk kam pengmbetje apo keqardhje pėr asgjė. Unė e pranoj fatin tim. Ose je njė shqiponjė, ose njė patė. Shqiponjat kėrkojnė zgjidhjen, kurse patat vetėm ankohen. Pas pėrjetimeve tė tilla, mund t’ia dish vlerėn mė sė miri asaj qė ke.

Nė “Facebook” ke rekomanduar librin “Hijet e Greit”, ju ngjallin kureshtje praktikat e seksit nė tė?

Jo, aspak. Mė shumė psikologjia qė fshihet pas tyre. Lexoj kryesisht librat biografikė dhe Paulo Coelhon.

Ti flet shumė gjuhė. Nė cilėn gjuhė tė pėlqen mė shumė tė dėgjosh komplimente?

Nė anglisht. Jam shumė e amerikanizuar.

Mund tė vijnė dhe nga njė djalė normal, apo duhet tė jetė njė model?

Pjesa mė e madhe e meshkujve modelė janė madje mė mendjelehtė se femrat. Unė dua njė burrė, jo njė manekin.

Kemi dėgjuar se je marrė pėr njė kohė tė gjatė me balet…

Tani vjen: “a mund tė bėsh sparkatėn?” (qesh)

Mund ta bėsh sparkatėn?

Po, mund ta bėj.

Masa:  90-60-90

Ditėlindja: 10 shtator 1990

Vendbanimin: Graz, Austri

Gjatėsia: 167 cm

Pesha: 54 kg

Ēfarė mė pėlqen:  Orkidetė dhe tė luaj me letra

Ēfarė nuk mė pėlqen: Dardhat

Koha e lirė: E kaloj duke mėsuar gjuhė tė huaja.

Ėndrra ime mė e madhe: Tė jetoj nė New York

Planet pėr tė ardhmen: Tė jem trajnuese personale e aktorėve (tė stėrvit aktorėt e famshėm).

Ku mund tė mė takosh mua: Nė jetėn e natės, nė Vjenė. Pjesėn mė tė madhe  nė “Floridita” ose nė “Volksgarten”.