Afërdita ikën nga Shqipëria në ditën e zgjedhjeve

Publikuar: 22.06.2013 - 10:20

Prishtinė, 22 qershor - Ka kohė qė angazhimin e saj pėrveē nė Paris e Turqi, modelja dhe kėngėtarja Afėrdita Dreshaj e ka shtrirė edhe nė Tiranė. Por ajo ka vendosur qė pėr pak ditė tė pushojė nė Kosovė, ndėrsa kėtė tė diel ajo nuk do tė qėndrojė nė qytetin e saj tė zemrės. Afėrdita ka edhe shtetėsi amerikane, dhe si duket ka pėrfillė kėshillat e ambasadės amerikane nė Tiranė, me tė cilėn u kėrkohet shtetasve amerikanė qė tė qėndrojnė sa mė larg vendvotimeve nė Shqipėri mė 23 qershor.

“Meqenėse nuk mund tė votoj tė dielėn, do ik nė Kosovė! Shpresoj tė fitoj mė i miri...e dini kush ėshtė mė i miri!! #shqipėria #voto #mė i miri”, ka shkruar bukuroshja pėrmes rrjetit ‘Twitter’.

Afėrdita shumė shpejt do ta sjellė duetin e saj me Lumi B, pėr tė cilin beson se do tė pritet shumė mirė nga publiku dhe fansat e saj.