Bjordi, regjisor dhe aktor në klipe të këngëtarëve

Publikuar: 31.05.2013 - 21:25

Tiranė, 31 maj - Bjordi Mezini, djali simpatik qė u bė i njohur te “Big Brother 2″, gjithnjė ka shprehur dėshirėn e tij pėr t’iu pėrkushtuar botės sė filmit dhe regjisė. Me sa duket, tani ka ardhur momenti qė ai ta materializojė kėtė dėshirė. Pak ditė mė parė ai ka qenė i angazhuar nė njė projekt shumė serioz, siē ėshtė regjistrimi i klipit tė ri tė kėngėtarit hip-hop Noizy. Bjordi ka marrė pėrsipėr tė bėjė regjinė e klipit, sė bashku me mikun e tij, regjisorin e “Pop Channel”, Erion Bubullima.

Bjordi gjithashtu ka qenė pjesėmarrės edhe nė njė projekt tjetėr, qė ėshtė klipi i kėngės “Ndarja”, me tė cilėn kėngėtarja Albėrie Hadėrgjonaj konkurron nė “Top fest”. Sipas Panoramės, kėsaj here Bjordi ėshtė zgjedhur pėr tė bėrė aktorin, sė bashku me njė vajzė tė re. Tė dy ilustrojnė tekstin e kėngės, e cila flet pėr ndarjen e njė ēifti. Klipi do tė dalė kur tė mbarojė “Top fest”.