Cruise feston para kohe ditëlindjen e Surit

Publikuar: 18.04.2013 - 20:59

Familja ėshtė e para pėr Tom Cruise. Edhe pse sė fundmi ka qenė nė udhėtime pėr tė promovuar filmin e ri “Oblivion”, aktori 50-vjeēar u angazhua seriozisht pėr tė kaluar pak kohė me vajzėn e tij, Suri.

Nė njė intervistė pėr njė radio amerikane, kur ėshtė pyetur nga drejtuesi i njė emisioni se si do ta festonte ditėlindjen e vogėlushes, mė 18 prill, Cruise u pėrgjigj:

“E kemi festuar. Gjithēka u bė. Pėr fėmijėt kujdesem mė herėt, duhet tė kesh njė plan pėrpara pėr kėto gjėra. Gjithēka u bė dhe ditėlindja u festua”, rrėfeu Cruise.

Aktori nuk publikoi detaje specifike pėr kohėn e kaluar me tė bijėn, por pranoi se bashkė me tė kishin ngrėnė shumė ėmbėlsira. “Ne hėngrėm ėmbėlsira, hėngrėm shumė, lloje-lloje”, tha Cruise.

Suri jeton me tė ėmėn, Katie Holmes, nė Nju Jork, ndėrkohė qė Cruise ėshtė baba edhe i Isabella, 20 vjeēe dhe Connor, 18, tė cilėt i ka me ish-bashkėshorten Nicole Kidman.

Nė intervistėn radiofonike, aktori ka folur edhe pėr filmin e tij tė fundit, “Oblivion”, ku interpreton bashkė me aktoren ukrainase, Olga Kurylenko.

“Ėshtė njė histori qė nuk e kam parė qė prej “Minority Report”. Fantashkenca e sotme ėshtė si filmat e vjetėr western, tė cilėt e tėrhiqnin publikun nė vende qė nuk i kishte parė mė parė. Me kėtė film ne krijojmė njė botė teknologjike, por gjithashtu japim edhe njė histori shumė humane”, tha Cruise.