Mbretëresha Elizabeth - Bond Girl-i më e mirë

Publikuar: 06.04.2013 - 15:21

Mbretėresha Elizabeth II ka marrė njė ēmim Bafta, versioni britanik i ēmimit Oscar, pėr mbėshtetjen e saj ndaj industrisė kinematografike.

Megjithatė, ajo ėshtė vlerėsuar nė veēanti pėr interpretimin surprizė nė rolin e njė “Bond Girl” pėrkrah Daniel Craig, nė ceremoninė e inaugurimit tė Lojrave Olimpike Londėr 2012. Njė interpretim i konsideruar “i paharrueshėm”.

Aktori-regjisor Kenneth Branagh i ka dorėzuar monarkes 86-vjeēare trofeun e artė gjatė njė ceremonie nė kėshtjellėn e Uinsdorve, organizuar nė nder tė kinemasė britanike.

“Mbretėresha ka qenė mbėshtetėse e organizatave tė shumta nė mbrojtje tė kinemasė dhe sė fundmi ka qenė ylli i Lojrave Olimpike, duke interpretuar Bond Girl-in mė tė paharrueshme”, ka deklaruar presidenti i ēmimeve Bafta, John Willis.

Deklarata nė fjalė ėshtė pasuar nga tė qeshura dhe duartrokitje nga rreth 300 tė ftuarit nė kėshtjellė, mes tė cilėve aktorė, skenaristė, regjisorė dhe producentė.