Ed Sheeran sqaron pse nuk mori pjesë në koncertet humanitare të Noel Gallagher

Publikuar: 27.03.2013 - 10:15

Kantautori Ed Sheeran ka shpjeguar arsyet se pse nuk mori pjesė nė koncertet bamirėse tė ish-anėtarit tė grupit “Oasis”, Noel Gallagher.

Legjenda e rokut ėshtė duke planifikuar koncertet pėr “Teenage Cancer Trust”, tė cilat do tė mbahen nė “Royal Albert Hall”, qė nga e hėna.

Gallagher ka thėnė se kishte kontaktuar me Sheeran dhe grupin “Mumford & Sons” pėr tė performuar nė koncerte, por i akuzoi ata pėr ndryshimin e mendjes nė minutėn e fundit.

“Tė gjithė tė thonė po nė fytyrė. Tė gjithė. Pastaj tė thėrret agjenti yt, pastaj menaxhmenti i tyre dhe tė thonė: ‘Ah, ata do tė jenė nė Australi nė atė kohė’. Me tė vėrtetė? Por pse nuk ma thanė kėtė mė parė”, ka thėnė Gallagher.

Tani Sheeran ka sqaruar se pse ai fillimisht ėshtė pajtuar qė tė mbajė koncertin para se tė anulonte pjesėmarrjen.

“Do tė doja ta bėja vitin e ardhshėm. Unė i kam thėnė atij se do tė mbaj koncertin kurdo qė dėshiron ai, por nė javėn qė kishte planifikuar ai unė do tė isha nė Australi me koncertet tė cilat tashmė ishin paralajmėruar dhe biletat ishin shitur”, ka thėnė Sheeran.

“Po tė kishte qenė nė njė kohė tjetėr patjetėr qė do ta mbaja koncertin e tij mirėpo unė mėsova pėr koncertin nė Australi pasi i thashė Gallagherit po. Tė jem i sinqertė, mendova se do tė ishte gjė e keqe nėse do t’i thosha diēka pa ditur gjėrat dhe kam thėnė se do tė jem 100 pėr qind i pėrgatitur nė koncertin e ardhshėm qė do tė planifikojė ai”, shtoi britaniku.