Rod Stewart i kushton këngë bijës së braktisur

Publikuar: 26.03.2013 - 10:48

Rokeri veteran Rod Stewart nė albumin e tij tė parė tė shkruar nga vetė ai nė 22 vjet ia ka kushtuar njė kėngė vajzės sė tij, tė cilėn e kishte dhėnė pėr adoptim para 50 viteve.

Krijuesi i hitit “Maggie May” ka pasur fėmijė me tė dashurėn e tij Sue Boffey, kur ai kishte vetėm 17 vjet, por ēifti e kishte dhėnė fėmijėn nė adoptim pasi qė nuk kishin kushtet pėr ta rritur.

Sarah Streeter ka kontaktuar rokerin pas vdekjes sė nėnės birėsuese tė saj nė vitin 2008, dhe ēifti gradualisht kanė krijuar njė lidhje tė afėrt pas njė fillim tė stuhishėm nė ribashkimin e tyre.

Tani Stewart i ka kushtuar kėngėn e quajtur “Brighton Beach”, e cila paraqet detaje tė lidhjes sė tij me Boffey dhe Streeter.

“Ėshtė pėr njė vajzė reale, e cila ka thyer zemrėn time, afera ime e parė e dashurisė, emri i saj ka qenė Sue Boffey dhe ka qenė nėna e fėmijės tim tė parė, e cila ėshtė adoptuar sepse ne nuk kemi pasur as vend ku ta fusnim kokėn”, tha ai pėr “The Independent”.

“Martesa nuk ishte konsideruar dhe ka qenė njollė e vėrtetė nė karakterin tėnd kur e ke lėnė njė vajzė shtatzėnė nė atė kohė. Sarah ende nuk e di pėr kėngėn, por do t’i pėlqejė. Ne sapo kemi filluar ta quajmė njėri-tjetrin baba dhe bijė, ēka ishte e vėshtirė sepse unė nuk i kam ndėrruar pelenat e saj dhe nuk e kam pėrcjellė nė shkollė, e as nuk e kam ndihmuar tė bėjė detyrat e saj.”

Albumi i Stewart do tė dalė nė treg nė maj