“The Bible”, ngjashmëria e Obama-s me Djallin

Publikuar: 20.03.2013 - 10:53

“The Bible” ėshtė njė cikėl dokumentarėsh historikė qė transmetohet nga “History Channel” nė Shtetet e Bashkuara e ku rastėsisht, personazhi qė luan rolin e Satanit ka njė ngjashmėri tė madhe me presidentin amerikan, Barack Obama.

Fillimisht ishin tė paktė ata qė vunė re ngjashmėrinė. Por me kalimin e ditėve dhe me dhėnien e serialeve tė reja, gjithmonė e mė shumė hidheshin foto krahasuese mes shefit tė Shtėpisė sė Bardhe dhe Satanait tė serialit qė interpretohet nga njė aktor mariken.

Mbėshtetės tė presidentit e quajtėn tė mirėmenduar kėtė ngjashmėri nga ana e prodhuesve tė serialit, por kėta tė fundit i quajtėn kėto pretendime si tė pakuptimtA, transmeton TCH.

“Kjo ėshtė krejtėsisht e pakuptimtė. Aktori qė luan Satanain nė film ėshtė Mehdi Ouzaani, njė aktor maroken i mirėnjohur, i cili ka luajtur nė disa role nė filma tė tjerė mė parė, pėrfshirė kėtu edhe rolin e Djallit”, thuhet nė njė deklaratė tė Mark Burnett dhe Roma Doėney, bashkėproducentė tė serialit “The Bible”.

Edhe “History Channel”, televizioni ku po transmetohet ky serial, shprehu keqardhjen pėr krahasimin e pavend dhe pa lidhje. Nė njė deklarata “History Channel” thotė se presidenti Obama gėzon respektin mė tė madh tė kėtij televizioni dhe se prodhimi i filmit dokumentar ėshtė njė punė me kastė dhe staf tė respektuar ndėrkombėtar. 

sulejman 20.03.2013/15:26

me shum ngjan Obama me Osama bin Ladenin se me ket artist