Kim Kardashian transportohet urgjentisht në spital

Publikuar: 07.03.2013 - 18:40

Paris, 7 mars - Kim Kardashian, e cila po e pret lindjen e fėmijės sė parė tė saj me reperin   amerikan Kanye West, ėshtė pranuar sot nė spitalin e Parisit pėr shkak tė, si raportohet, kontraktimeve tė fuqishme. Ajo ka ndier dhimbje tė mėdha shtatzėnie gjatė udhėtimit me aeroplan nga Los Angelesi nė Paris. 

Sapo zbriti nė aeroportin e kryeqytetit francez, ajo ftoi miqtė qė ta presin dhe ta dėrgojnė menjėherė nė spital. Mjekėt e mbajtėn nė spital, kurse Kim qante. 

Doktori e urdhėroi qė tė pushojnė sa mė shumė dhe tė pėrkujdeset pėr foshnjėn e saj nėse dėshiron qė ta mbajė shtatzėninė deri nė fund. Medie e huaja transmetojnė se mjeku ka theksuar qė derisa ėshtė nė gjendje tė dytė ajo nuk bėn tė mbajė dieta dhe tė stėrvit dhe veēmas nuk bėn tė fluturojė me aeroplan nėpėr mbarė botėn.