Adelina Tahiri mohon të ketë fjetur me Noizyn

Publikuar: 15.02.2013 - 20:11

Tiranė, 15 shkurt - Adelina Tahiri ėshtė njė nga kėngėtaret e reja, e cila shpesh ėshtė vėnė nė shėnjestėr tė medieve dhe historive rozė. Gjatė javės sė kaluar, Panorama plus dhe gazetat tjera nė Shqipėri publikuan njė intervistė tė Noizyt, ku ai deklaroi se pos tjerash ka pasur seks edhe me Adelinėn.

Kėngėtarja ka pohuar me bindje se s’ka tė bėjė fare me kėtė lajm, pasi Noizyn thjesht e respekton si artist dhe bashkė janė takuar vetėm dy herė.

“Unė nuk i kam parė gazetat, por njė miku im ma ka thėnė kėtė lajm. Nuk ėshtė fare e vėrtetė dhe atė intervistė nuk e ka dhėnė Noizy, me sa kam marrė vesh edhe pas komunikimit me vetė atė. Unė nė jetėn time dy herė e kam takuar Noizyn dhe nuk ka pasur kurrė njė raport mė shumė sesa miqėsor apo respekt reciprok”, ka thėnė ajo pėr “Mapo”. 

“Nuk dua ta komentoj gjatė kėtė gjė, pasi nuk ka asnjė lloj rėndėsie pėr mua. E thash mė sipėr si ėshtė e vėrteta. Nuk dua tė diskutoj mė rreth kėsaj”, ka pėrfunduar Adelina. Ndėrkohė, Tuna dhe Adelina Berisha, po ashtu tė pėrfolura nga ana e Noizyt pėr seks me tė, ende nuk janė paraqitur nė medie lidhur me kėtė.