Norah Jones riaranzhon koncertin për “Oskar”-ët

Publikuar: 30.01.2013 - 10:22

Norah Jones ka ndėrruar datėn e koncertit nė Perth tė Australisė muajin e ardhshėm pasi qė ėshtė ftuar tė kėndojė nė ndarjen e shpėrblimeve tė “Oskarit”.

Kėngėtarja ka performuar “Everybody Needs A Best Friend” nė filmin hit “Ted” tė Seth Macfarlane, i cili ėshtė edhe nikoqiri i sivjetmė i “Oskarit”, ndėrsa kėnga ėshtė nominuar pėr kėngėn mė tė mirė origjinale.

Macfarlane ka kėrkuar nga Jones tė kėndojė kėngėn e filmit nė mbrėmjen e “Oskarėve” nė Los Angeles, me 24 shkurt, ditėn kur ėshtė dashur tė mbahej koncerti i saj nė Perth, kėshtu qė ajo ka ndėrruar datėn e koncertit me 13 shkurt.

Nė deklaratė ylli shkruan: “Kur miku im Seth Macfarlane mė ftoi tė performoja nė “Oskar”, nuk kam mundur t’i thosha jo!

“Kam kaluar kohė tė mrekullueshme duke incizuar kėtė kėngė me Seth dhe jam gėzuar kur kam marrė vesh qė kėnga ėshtė nominuar pėr “Oskar”. Performimi nė njė ngjarje aq prestigjioze, tė cilėn do ta drejtoj miku im ėshtė njė mundėsi qė ndodh njėherė nė jetė.

“Sinqerisht shpresoj qė ēdokush do tė kuptojė ndėrrimin e datės dhe pėrsėri do tė kenė mundėsi tė vijnė mė herėt sesa ėshtė caktuar. Kėrkoj falje pėr ēdo shqetėsim qė mund t’u shkaktojė kjo. Jam shumė e entuziazmuar qė do tė performoj pėr ju!”