Django Unchained mbledh fonde për transplantim

Publikuar: 30.01.2013 - 10:17

Regjisori Quentin Tarantino dhe yjet e filmit tė tij tė njohur vestern Django Unchained kanė shitur kllapėn e filmit tė nėnshkruar pėr tė mbledhur para pėr njė islandez, i cili ėshtė duke u pėrgatitur pėr t’iu nėnshtruar njė transplantimi tė dyfishtė tė dorės.

Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Samuel L. Jackson dhe Kerry Washington dhe Tarantino kanė nėnshkruar kllapėn e filmit dhe ia kanė dorėzuar Gudmundur Felix kur kishin dėgjuar pėr pėrpjekjet e tij pėr tė mbledhur fonde.

Kllapa e veēantė filmike ka shkuar nė njė ankandin e uebsajtit eBay.com dhe ėshtė shitur 2,700 funte pėr Feliksin, i cili ėshtė duke u shpėrngulur nga Islanda nė Francė pėr tė pritur operacionin e tij.

Fox ka ndarė lajmin nė “Twitter” duke shkruar: “I gėzuar, qė kam ndihmuar.”

Historia e Felixit ėshtė duke u xhiruar nga ekipi i filmit pėr dokumentarin me emrin “Duart e reja”, i cili do jetė gati vitin e ardhshėm.