Ben Affleck nderohet nga Matt Damon

Publikuar: 30.01.2013 - 10:16

Matt Damon ka ndihmuar zyrtarėt e Festivalit Ndėrkombėtar tė Filmit nė Santa Barbara pėr tė nderuar shokun e tij Ben Affleck tė shtunėn kur prezantoi aktorin tė shndėrruar nė regjisor me shpėrblimin prestigjioz.

Ylli filmit “The Bourne Identity” ishte i mbushur me krenari derisa lėvdoi punėn e shokut tė tij tė fėmijėrisė, i cili ėshtė zgjedhur si fituesi i vitit 2013, me shpėrblimin “Mjeshtrit Modern” (Modern Master Award) nė mirėnjohje pėr punėn e tij nė dramėn e vlerėsuar nga kritikat “Argo”, e cila ka marrė njė grumbull ēmimesh nė ndarjet e shpėrblimeve tė kėtij sezoni.

Nė njė fjalim tė pėrzemėrt, Damon tha pėr turmėn kaliforniane, “Beni ka bėrė kėta tre filma tė mėdhenj dhe i fundit “Argo” edhe nė mėnyrė legjitime ka hyrė ndėr filmat e mėdhenj, i cili tashmė ėshtė nominuar pėr “Oskar”, si filmi mė i mirė, dhe tashmė ka fituar “Globin e Artė” pėr filmin dhe regjisorin mė tė mirė dhe askush nuk do tė befasohet nėse fiton edhe “Oskarin’.

Dhe ja ku jam, me shokun tij, i cili pa diskutim ėshtė njė regjisor i madh. Kėshtu qė, e vetmja gjė qė mund ta them ėshtė, ju lutem mirėprisni dikė, i cili pa dyshim se ka dy gjėra: miku im i vjetėr dhe njė mjeshtėr i ri i filmit.”

Dukshėm i prekur nga fjalėt e mira tė shokut tė vet Afflek para audiencės tha: “Unė dua t’i them faleminderit Matt Damonit, i cili kur ta marrė kėtė shpėrblim, shpresoj se do tė mė ftojė kėtu pėr ta dhėnė fjalim pėr tė, por do tė jetė mė i mėrzitshėm sepse mė mungojnė shumė nga karakteristikat brilante tė Matt.”

Afflek e mbaroi fjalimin me: “Urtėsia e vetme e vėrtetė qė kam pėr tė ofruar ėshtė qė nėse ka mjeshtri, ėshtė nė bashkėpunim. Ju faleminderit shumė!”