Gina Lollobrigida, e martuar pa dijeninë e saj

Publikuar: 29.01.2013 - 13:03

Romė, 29 janar - “Mund tė isha mashtruar nga Javier: njė njeri i poshtėr, qė mund tė ishte martuar pa prokurė nė Spanjė, pa dijeninė time dhe pa konsensusin tim me qėllim qė tė trashėgonte pasuritė e mia pas vdekjes. Dua tė hedh dritė mbi kėtė ēėshtje”, thotė aktorja italiane me famė botėrore, Gina Lollobrigida, e cila ka denoncuar njė spanjoll 44-vjeēar, ish-i dashuri i saj, transmeton ‘Shekulli’ shkrimin e ANSA-as. Aktorja dje nė Romė ka paraqitur denoncimin nė polici ndaj burrit nė fjalė dhe sipas denoncimit, spanjolli ishte martuar me aktoren ‘me prokurė’ nė Barcelonė, pasi kishte marrė prokurėn e aktores nga njė tjetėr dokument. Pas disa hetimeve, tė bėra bashkė me menaxherin e saj, Andrea Piazzolla, Lollobrigida ka zbuluar nė internet edhe mashtrime tė tjera tė burrit nė fjalė me njerėz tė tjerė. Aktorja pati njė lidhje me 44-vjeēarin nė vitet 2006-2007. “Kam kaluar njė periudhė tė vėshtirė – ka shpjeguar aktorja 85-vjeēare – dhe mendova se duke ndryshuar jetėn time do tė dilja nga depresioni, por nuk i kam dhėnė kurrė pėlqimin pėr martesė. Ēėshtja ėshtė dėrguar edhe pėr hetime ndėrkombėtare”.