Michelle Obama shkëlqen në inaugurimin e burrit të saj

Publikuar: 23.01.2013 - 10:12

Wu pėr fitore! Pėr ballon e saj tė dytė tė inaugurimit, zonja e parė Michelle Obama ka zgjedhur disenjatorin e saj tė preferuar, Jason Wu, i cili nė inaugurimin e parė nė vitin 2009, kishte dizajnuar pėr zonjėn e parė fustanin e famshėm tė bardhė. Kėtė herė 49-vjeēarja kishte veshur njė kreacion tė ri tė Wus, fustanin mahnitės me ngjyrė rubini, i cili dukej mrekullueshėm teksa kėrcente me bashkėshortin e saj, presidentin Barack Obama.

Zonja e parė qė javėn e kaluar debutoi balluket e saja, si aksesor tė fustanit tė saj mbante njė byzylyk dhe njė unazė me diamant qė ishin tė punuara me dorė nga Kimberly McDonald, kurse kėpucėt i kishte dizajnuar Jimmy Choo.

Michelle iu bashkua presidentit elegant pėr vallėzimin e tyre tė parė: Kėtė herė ata kėrcyen nėn tingujt e kėngės klasike“Let`s Stay Together”, qė kėndohej nga Jennifer Hudson.

Gjatė ballos presidenti i tregoi publikut se po i pėlqen stili i ri i flokėve tė Michelle.

“Sė pari, unė e dua Michelle Obaman”, filloi ai. “ Dhe pėr tė adresuar ngjarjen mė tė rėndėsishme tė kėtij vikendi, mua mė pėlqejnė balluket e saj... Ajo duket bukur. Ajo duket gjithmonė bukur”.

 

meho meho472live.com25.01.2013/11:46

djalli nuk eshte i bardhe. ai as ne erresire nuk shkeqen.